NewsyKOSZMAR! Kolumbia zmasakrowała Polskę na Mundialu! Nasza reprezentacja wraca do domu

KOSZMAR! Kolumbia zmasakrowała Polskę na Mundialu! Nasza reprezentacja wraca do domu

Mecz Polska-Kolumbia. Wynik
Kuba Górski
24.06.2018 21:54, aktualizacja: 24.06.2018 22:21

Za nami drugi mecz polskiej reprezentacji na Mundialu w Rosji. Tym razem był to mecz ostatniej szansy dla polskich orłów. Adam Nawałka, zgodnie z zapowiedzą, zmienił skład naszej drużyny.  Selekcjoner zdecydował się na nową taktykę i zmianę aż czterech piłkarzy w porównaniu z przegranym starciem z Senegalem. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego sukcesu, bowiem Kolumbia wygrała z Polską 3:0.

Nawałka odsunął od podstawowego składu zdrowych Kamila Grosickiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Z wyjściowej jedenastki z Senegalem wylecieli również Thiago Cionek (autor spektakularnego gola samobójczego) i Arkadiusz Milik. Cionka zastąpił Jan Bednarek, natomiast za Milika w linii za Robertem Lewandowskim pojawił się Dawid Kownacki. Łukasz Piszczek, który wcześniej zagrał z prawej strony, został przesunięty do środka obrony. Podczas meczu z Kolumbią zabrakło miejsca dla świetnych skrzydłowych, za których na bokach zagrali Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus.

Polacy swój mecz ostatniej szansy z Kolumbia rozegrali w składzie: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Michał Pazdan - Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Piotr Zieliński Maciej Rybus - Dawid Kownacki, Robert Lewandowski.

Kto strzelił gole dla Kolumbii?

Kolumbia była dominatorem podczas dzisiejszego spotkania. Polacy nie mieli żadnych szans. w 40 minucie padł gol dla drużyny z Ameryki Południowej. Krótko rozegrany rzut rożny, Quintero podał do Jamesa, który miękko dośrodkował, a Mina głową wpakował piłkę do siatki. To była piękna bramka naszych rywali.

W drugiej połowie polski selekcjoner dopuścił do gry Kamila Grosickiego z nadzieją, że słynny Turbo Grosik zmotywuje polskich piłkarzy. Niestety, Grosicki nie pomógł. Po chwili dołączył do niego kontuzjowany Kamil Glik.

Druga połowa okazała się pechowa dla Jana Bednarka, który dostał żółtą kartkę.

W 70. minucie Polska straciła drugiego gola. Kapitalne prostopadłe podanie do Falcao, który stanął oko w oko ze Szczęsnym i strzałem po ziemi pokonał go. 5 minut później Cuadrado zdobył trzecią bramkę dla Kolumbii.

Polacy przegrali z Kolumbią 0:3, oznacza to, że po meczu z Japonią wracają do Polski.

Warto dodać, że według brytyjskich bukmacherów Polska miała przegrać z Kolumbią 0:2. Nikt nie spodziewał się aż tak fatalnego wyniku niedzielnego starcia.

Polacy są, jak na razie, jedyną reprezentacją z Europy, która zakończyła swoją przygodę z Mundialem.

• Mecz Polska-Kolumbia: Robert Lewandowski
  • Mecz Polska-Kolumbia: Michał Pazdan i Radamel Falcao
  • Mecz Polska-Kolumbia: Jan Bednarek z trenerem Adamem Nawałką