NewsyJerzy Zelnik przyznaje: "Moja żona usunęła ciążę. Nie boję się mówić o prawdzie"

Jerzy Zelnik przyznaje: "Moja żona usunęła ciążę. Nie boję się mówić o prawdzie"

Jerzy Zelnik o aborcji żony
Jerzy Zelnik o aborcji żony
Milena Majek
05.07.2016 08:12, aktualizacja: 05.07.2016 13:11

Sympatie polityczne tego aktora znane są już od dawna. Jerzy Zelnik, bo o nim mowa, nie kryje się z tym, że wspiera PiS. Można go było spotkać na różnego rodzaju wiecach, aktywnie udzielał się też w czasie kampanii wyborczej. Nie obyło się także bez słynnej już afery z listą Zelnika.

Aktor napisał niedawno książkę. Postanowił opowiedzieć w niej o swojej przeszłości. Okazuje się, że Urszula, żona Jerzego Zelnika wiele lat temu usunęła ciążę.

To było w 1968 roku, wtedy nikt nie zdawał sobie sprawy, jak to naprawdę wygląda. Myśmy wszyscy sobie myśleli, że w takim stadium ciąży to jeszcze nie jest dziecko. Nie boję się mówić o prawdzie. Prawda zawsze nas wyzwoli. Jeśli mam tym wyznaniem w jakiś sposób pomóc ludzkości, to mówię o tym dla dobra innych. Skoro sam popełniłem błąd i skoro sam tego żałuję - mówi w rozmowie z Faktem

Aktor przyznał też, że ani on, ani żona nie wyobrażali sobie konsekwencji tego zabiegu. Potem przez lata starali się o kolejne dziecko i udało się, a Mateusz Zelnik ma dziś 35 lat.

scena z: Jerzy Zelnik, SK:, , fot. Baranowski/AKPA
scena z: Jerzy Zelnik, SK:, , fot. Baranowski/AKPA
Jerzy Zelnik na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni
(Fot. AKPA)
Jerzy Zelnik na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni (Fot. AKPA)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także