NewsyZmarł kolejny aktor ze "Świata według Kiepskich". To już 82. osoba z obsady

Zmarł kolejny aktor ze "Świata według Kiepskich". To już 82. osoba z obsady

Feliks Szajnert nie żyje
Feliks Szajnert nie żyje
Źródło zdjęć: © EastNews

07.07.2024 07:03, aktual.: 07.07.2024 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmarł aktor, który wystąpił w kilku odcinkach "Świata według Kiepskich". To już kolejna osoba z obsady, która zmarła w ostatnim czasie. Feliks Szajnert miał 79 lat.

Feliks Szajnert miał na swoim koncie wiele ról w kultowych filmach. Wystąpił między innymi w "Austerii", "Planecie Singli", "Ach, śpij kochanie", "Wodzireju w Krakowie", "Pierścieniu i róży", "Johnnym". Można go było także zobaczyć w kilku odcinkach "Świata według Kiepskich".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie żyje Feliks Szajnert

O śmierci aktora poinformowali jego współpracownicy z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Przekazali tę smutną wiadomość poprzez post na Facebooku.

Jego siła, witalność, kreatywność i dowcip sprawiały, że myśleliśmy, że będzie z nami zawsze, że jest nieśmiertelny. Dzisiaj okazało się, że nie jest. Dzisiaj - jak Felek-Guślarz sam mówił w "Dziadach" - ciemno wszędzie, głucho wszędzie... Felku, choć zmagałeś się z ciężką chorobą, z całą mocą wierzyliśmy, że wrócisz na scenę. Że stworzysz kolejne wielkie role, że staniesz z nami podczas braw, że rozśmieszysz nas kolejnym dowcipem w garderobie. Że dalej będziesz z nami. I jesteś z nami, i będziesz zawsze. Ale już inaczej... - napisano.

Wiadomo, że aktor dwa lata temu przeszedł udar. Jeszcze w 2023 pojawił się jednak w serialu "BringBackAlice".

Feliks Szajnert wystąpił w "Świecie według Kiepskich"

To już kolejna osoba, związana z tym serialem, która odeszła w ostatnim czasie. Niedawno po chorobie zmarła Marzena Kipiel-Sztuka. Wcześniej zaś zmarło aż 80 osób, które związane były ze "Światem według Kiepskich", między innymi: Bohdan Smoleń, Leon Niemczyk, Zofia Czerwińska, Piotr Machalica, Jerzy Cnota, Kazimierz Ostrowicz, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk.

Nie żyje Feliks Szajnert
Nie żyje Feliks Szajnert© Facebook
Nie żyje Feliks Szajnert
Nie żyje Feliks Szajnert© Facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także