NewsyZenek Martyniuk nie mógł wejść na Sylwestra TVP? "Ochrona nie poznała króla"

Zenek Martyniuk nie mógł wejść na Sylwestra TVP? "Ochrona nie poznała króla"

Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk
31.12.2023 09:10, aktualizacja: 31.12.2023 11:44

Zenek Martyniuk to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Rozgłos zawdzięcza w dużej mierze współpracy z Telewizją Polską, która wspierała powrót mody na disco polo. Nazywany królem swojego gatunku lider grupy Akcent będzie jedną z gwiazd, które zabawią publikę i widzów podczas tegorocznej sylwestrowej imprezy TVP. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są fanami Zenka.

Zenek Martyniuk miał problem z wejściem na teren Sylwestra TVP

Wydawać by się mogło, że Zenka Martyniuka znają nawet osoby, które nie uważają disco polo za muzykę godną uwagi. Piosenkarz grywał w reklamach, pojawia się na wielu ogólnopolskich festiwalach i jest jedną z najbardziej medialnych postaci krajowego show-biznesu. Tymczasem, jak informuje "Fakt", ochrona pracująca przy Sylwestrze TVP miała nie poznać Martyniuka i poprosić go o wylegitymowanie się.

Zenek Martyniuk punktualnie zjawił się na próbach do Sylwestra z Dwójką. Jednak ochrona nie poznała króla polskiej muzyki disco polo i poprosili go o dokument potwierdzający jego tożsamość — czytamy.

Na szczęście piosenkarz miał potwierdzić swoją tożsamość za pomocą elektronicznego dowodu osobistego i mógł rozpocząć przygotowania do sylwestrowego występu.

Zenek Martyniuk nie został rozpoznany na Sylwestrze TVP. Gwiazdor disco polo traci renomę w publicznej telewizji?

Nie da się ukryć, że Zenek Martyniuk przez lata mógł cieszyć się opinią jednego z ulubionych wokalistów publicznej telewizji. Gwiazdę zrobił z niego Jacek Kurski, który w TVP prezentował koncert z okazji 30 lat pracy gwiazdora disco polo i zapraszał na większość muzycznych wydarzeń. Coraz częściej mówi się jednak o zmierzchu świetności "piosenki chodnikowej" w publicznej stacji. Po utracie władzy przez PiS następują duże zmiany, mające na celu zerwanie z dawnym wizerunkiem Telewizji Polskiej. Mówi się, że jedną z nich ma być usunięcie w cień disco polo.

Zenek Martyniuk (AKPA)
Zenek Martyniuk (AKPA)
Zenek Martyniuk - Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
Zenek Martyniuk - Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
Zenek Martyniuk - Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
Zenek Martyniuk - Konferencja Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
Zenek Martyniuk
Zenek Martyniuk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także