ModaNowe logo ZARY podbija sieć! Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać kolejne

Nowe logo ZARY podbija sieć! Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądać kolejne

Zara zmieniła logo na gorsze
Zara zmieniła logo na gorsze
Tila Nowak
30.01.2019 07:40

Zara jest marką, którą doskonale znają wszyscy fani mody na całym świecie. Niedawno firma zdecydowała się na zmianę charakterystycznego, prostego logo na nieco bardziej wymyślne. Pomysł nie przypadł do gustu Internautom, którzy bezlitośnie go wyśmiali i zaczęli tworzyć zabawne memy. Dlaczego?

Moda na zmiany logotypu wśród najsłynniejszych firm na świecie jest ostatnio bardzo dobrze widoczna. Ofiarą owego trendu padły między innymi takie marki jak YSLBalmain czy Celine. Teraz przyszła kolej na Zarę, która kolejny już raz eksperymentuje ze swoim słynnym logo i wprowadza kolejne zmiany. Na przestrzeni lat w ich logotypie co jakiś czas zmieniały się drobne detale: a to font, a to wielkość liter. Napis zdążył się też wyraźnie "skurczyć", a przestrzeń pomiędzy literami niwelowano do minimum. W najnowszym logo projektant poszedł o krok dalej i kompletnie zrezygnował z przestrzeni.

W efekcie końcowym nowe logo Zary prezentuje się dużo bardziej ozdobnie. Podczas gdy luksusowe marki decydują się na minimalizm, Zara postawiła na litery fantazyjnie nachodzące na siebie i nieco bardziej ozdobne niż wcześniej. Ta zmiana nie przypadła do gustu Internautom, którzy pokładają się ze śmiechu i tworzą memy, sugerując wyraźnie, że niedługo logotyp stanie się piktogramem i zacznie się składać z pojedynczych liter, bo więcej... nie da się "upchnąć".

Niemniej jednak Zara wciąż pozostaje jedną z najbardziej lubianych i szanowanych sieciówek. W jej ubraniach chodziły między innymi Meghan Markleksiężna Kate czy nasza Agata Duda. Hiszpańska sieciówka założona w 1975 roku przez Amancio Ortegę i  Rosalíę Merę ma w Polsce wielu wiernych fanów i zwykle ubierają się w niej kobiety o eleganckim guście.

Koszulka z nowym logotypem Zary
Koszulka z nowym logotypem Zary
Zara ma nowe logo – na zdjęciu od najstarszego do najnowszego
Zara ma nowe logo – na zdjęciu od najstarszego do najnowszego
Poprzednie i obecne (nowe) logo Zary
Poprzednie i obecne (nowe) logo Zary
Mem z logiem Zary – Faszyn from raszyn
Mem z logiem Zary – Faszyn from raszyn
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także