NewsySą już wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony. Czy reżyser popełnił samobójstwo?

Są już wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony. Czy reżyser popełnił samobójstwo?

Wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony
Wyniki sekcji zwłok Marcina Wrony
Natalia Brzostowska

21.09.2015 16:21

W sobotę media obiegła smutna informacja o śmierci Marcina Wrony. Martwego reżysera znalazła żona Olga Szymańska w pokoju hotelowym podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Tragedia wydarzyła się w przeddzień gali finałowej, podczas której miały zostać ogłoszone wyniki. Do nagrody pretendował między innymi film "Demon".

Jak podaje RMF24, znane już są wyniki sekcji zwłok reżysera. Według wstępnej opinii biegłego śmierć nastąpiła w wyniku powieszenia. Formalnie śledczy nie wykluczyli jeszcze udziału osób trzecich, ale najprawdopodobniejszym scenariuszem jest samobójstwo.

Nie wiadomo czy Marcin Wrona w chwili śmierci był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

To są badania wstępne. Potrzebujemy jeszcze opinii końcowej. Takiej, która już uwzględni wszystkie okoliczności, po zbadaniu też wycinków metodą badań histopatologicznych. Ponadto trzeba też zawrzeć te uwagi odnośnie stanu płynów ustrojowych - czyli krew, mocz. Na obecną chwilę ta wersja, która wynika z opinii wstępnej, jest zgodna z tym, co ustaliliśmy w toku czynności wstępnych na miejscu - powiedziała RMF FM Małgorzata Gebel z Prokuratury Rejonowej w Gdyni
Marcin Wrona na Festiwalu Filmowym w Gdyni
Marcin Wrona na Festiwalu Filmowym w Gdyni
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także