NewsyCo gwiazdy oddały na WOŚP 2022? Oto 11 najpopularniejszych aukcji. Polacy ostro licytują rzeczy od Tuska, Hasselhoffa, Lewandowskiego i innych

Co gwiazdy oddały na WOŚP 2022? Oto 11 najpopularniejszych aukcji. Polacy ostro licytują rzeczy od Tuska, Hasselhoffa, Lewandowskiego i innych

Gwiazdy wspierają WOŚP
Gwiazdy wspierają WOŚP

11.01.2022 13:40, aktual.: 11.01.2022 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na stronie WOŚP czytamy:

Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

W tym roku WOŚP została wsparta przez plejadę gwiazd. Niektórzy z nich oddali na aukcję przedmioty. Inni zaproponowali np. spotkanie lub kolację. Przedstawiamy wam listę najciekawszych aukcji. Wśród nich są m.in. przedmioty podarowane WOŚP przez Donalda TuskaRoberta Lewandowskiego Magdę Gessler.

WOŚP 2022: Nergal i zaproszenie na koncert

Nergal zaoferował zaproszenie na koncert i backstage Behemotha. Aktualna cena tej aukcji to ponad 800 złotych. Więcej szczegółów TUTAJ.

WOŚP 2022: Piotr Żyła i Maskotka Mistrzostw Świata 2021

Piotr Żyła też włączył się do akcji. Zaproponował, by fani kupili maskotkę Mistrzostw Świata 2021. Oczywiście, z jego podpisem. Aktualna cena to 860 złotych. Licytacja ma miejsce TUTAJ.

WOŚP 2022: Magda Gessler i jej suknia

Magda Gessler oddała na aukcję autorską suknię z Balu Fundacji TVN w 2016 roku. W opisie produktu napisano:

Sukienka, według autorskiego projektu Pani Magdy, została wykonana przez projektantkę Agę Pou specjalnie na Bal Fundacji TVN w 2016 roku. Ma rozmiar 42, na wzrost 176 cm. Uszyta jest z jedwabiu od Dolce&Gabbana (z dodatkami jedwabnego aksamitu) i ozdobiona kryształkami Svarowskiego.

Aktualnie cena sukni uplasowała się na poziomie blisko 2500 złotych. Możecie ją licytować TUTAJ.

WOŚP 2022: Karol Okrasa i wykwintna kolacja

Lidl Polska zaoferował kolację dla dwojga. I to nie byle jaką, bo przygotowaną Karola Okrasę i podaną w jego restauracji. Jej aktualna cena to ponad 3 tysiące złotych. Szczegóły TUTAJ.

WOŚP 2022: Joanna Kołaczkowska i Szymon Majewski i ich mowa ślubna

Joanna Kołaczowska Szymon Majewski zobowiązali się do wygłoszenia mowy ślubnej w wybranym przez zwycięzcę aukcji terminie. Jak czytamy w jej opisie:

Któż mógłby przekazać taką niezwykłą usługę na aukcję, jak nie twórcy podcastu 'Mówi się'. W końcu co, jak co, ale mówienie wychodzi Im jak mało komu! Deklarują, że będą ładnie wyglądać, bardzo porządnie i będą świetnie przygotowani, a mowa będzie skrojona na miarę, bo zostanie stworzona po przeprowadzeniu wywiadu wśród Waszych najbliższych. Ta mowa z pewnością zagwarantuje wspólną przyszłość Nowożeńców do końca świata i jeden dzień dłużej!

Cena mowy ślubnej dobiła do blisko 5 tysięcy złotych. Wy również możecie spróbować swoich sił w licytacji. Zobaczycie ją pod TYM adresem.

WOŚP 2022: Robert Lewandowski i koszulka Ligi Mistrzów UEFA

Robert Lewandowski zaangażował się w akcję po raz kolejny. Tym razem zaoferował koszulkę z finałowego meczu Ligi Mistrzów UEFA 2020. Zwycięzca otrzyma ją wraz z autografem piłkarza. Bieżąca cena koszulki to ponad 5 tysięcy złotych. Jeśli chcecie podbić stawkę, to kliknijcie w TEN link.

WOŚP 2022: zespół Hunter i gitara z autografami

Kultowy zespół metalowy Hunter oddał na licytację gitarę z autografami członków zespołu. Jej cena zbliża się do 7 tysięcy złotych. Wylicytujecie ją w TYM miejscu.

WOŚP 2022: Artur Barciś i jego obraz

Artur Barciś przekazał WOŚP obraz swojego autorstwa pt. Anioły i gość. Obraz ma zaskakujące przesłanie. Aktor przekazał:

Obraz jest kontynuacją stylu, w którym malowałem swoje prace w ubiegłym roku. Wynika on z otaczającej nas rzeczywistości. Jest wyrazem moich strachów, ale także nadziei i marzeń. Kto jest tytułowym gościem? To pozostawiam do Państwa interpretacji, podobnie jak bohater, którego grałem w cyklu 'Dekalog' Krzysztofa Kieślowskiego.

Przypomnijmy, że rola w Dekalogu sprawiła, że Barciś zapewnił sobie miejsce w gronie najlepszych polskich aktorów. Cena obrazu przekracza już 7 tysięcy złotych. Licytacja TUTAJ.

WOŚP 2022: David Hasselhoff i bojka ratunkowa

W tym roku w Polsce przebywał legendarny David Hasselholf. Gwiazdor Słonecznego patrolu oddał na licytację podpisaną przez siebie bojkę ratowniczą. Amerykanin został włączony do akcji przez prezydenta Jeleniej Góry. Cena bojki przekroczyła już 10 tysięcy złotych. Możecie ją licytować TUTAJ.

WOŚP 2022: Juliusz Machulski i biurko po ojcu

Reżyser Juliusz Machulski oddał biurko należące do jego nieżyjącego ojca – Jana Machulskiego, znanego m.in. z odegrania roli kasiarza Kwinto w filmach z serii Vabank. Jak mówi znany reżyser, Jan „nie spędzał czasu w domu, tylko spędzał czas przy biurku”. Cena biurka przekroczyła próg 24 tysięcy złotych. Mebel możecie licytować TUTAJ.

WOŚP 2021: Donald Tusk i hulajnoga elektryczna

Donald Tusk wystawił na aukcję hulajnogę elektryczną 4SWISS EX6 Power e-orange z własnym podpisem. Wręczy ją osobiście zwycięzcy licytacji, co będzie stanowiło okazję do krótkiego spotkania i wspólnego wypicia kawy lub herbaty. Były premier najpewniej zażartował poprzez aukcję ze skandalu związanego z odebraniem mu prawa jazdy. Cena hulajnogi przekroczyła 25 tysięcy złotych. Przedmiot możecie licytować pod TYM adresem.

Która aukcja najbardziej was zainteresowała?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także