Newsy"Zapomnieli o mnie". Weronika Rosati opowiada o przerażających skutkach wypadku sprzed 10 lat

"Zapomnieli o mnie". Weronika Rosati opowiada o przerażających skutkach wypadku sprzed 10 lat

Weronika Rosati
Weronika Rosati
03.07.2023 11:00

Weronika Rosati jest aktorką, która swoje życie dzieli między Polskę i USA. Grywa w Hollywood i u polskich reżyserów. Samodzielnie wychowuje też córkę, sześcioletnią Elizabeth, której ojcem jest Robert Śmigielski.

Wypadek Weroniki Rosati i Piotra Adamczyka

We wrześniu 2013 roku, auto, którym Weronika Rosati i Piotr Adamczyk jechali do Zamościa, wpadło w poślizg i zjechało do rowu. Aktor wyszedł z tego niemal bez szwanku, ale Rosati doznała poważnego i skomplikowanego urazu nogi. Cała Polska usłyszała wówczas o tym, że para gwiazd jest ze sobą w związku, który jednak skończył się bardzo szybko.

Weronika Rosati musiała walczyć o pieniądze na leczenie i rehabilitację w sądzie. Niemal dziesięć lat po wypadku gwiazda nadal odczuwa poważne konsekwencje tamtego zdarzenia.

Weronika Rosati o konsekwencjach wypadku

Gwiazda opowiedziała o tym, jakie skutki tego feralnego wydarzenia odczuwa do dziś. Okazuje się, że mimo upływu niemal dziesięciu lat, po każdym locie Weronika odczuwa poważny ból. A jeśli dzieli się życie na pomiędzy dwa kontynenty, nie można zrezygnować z tego środka transportu. Wiele osób zarzuca jej, że jeśli chodzi  w szpilkach.

Chodzę w obcasach. To wbrew pozorom w przypadku tego rodzaju urazu lepiej, jak noga jest podniesiona. To o niczym nie świadczy, bo to mnie śmieszy jak ludzie mówią - chodzi na obcasach to jest okej. Nie, nie nie. To nie jest okej.

Dla aktorki o wiele poważniejszymi konsekwencjami okazały się te zawodowe. W głosie Weroniki Rosati słychać ogromny żal, że wypadek wydarzył się wtedy, kiedy miała ogromne powodzenie w Hollywood.

W tym roku straciłam główną rolę z Sharon Stone w serialu (…) kiedy ja miałam wypadek, byłam po zdjęciach i premierę miały 3 moje amerykańskie produkcje, które trafiały do kin. Plus byłam po „Obławie” z nagrodami. To był zloty moment. Ten moment na który czekałam całe życie (…) było nawet zapytanie o Mission Impossible (…) i te 2 lata spowodowały, że ludzie zapomnieli o mnie. I tego mi nigdy nikt nie zwróci, tego czasu i tego momentu w mojej karierze, kiedy miałam te 29 lat. (...) I tak naprawdę nie mam wątpliwości, że byłoby zupełnie inaczej dzisiaj, gdyby nie ten wypadek - mówiła w podcaście Polecony z WWA.

Spodziewalibyście się, że jeden wypadek może mieć tak poważne konsekwencje?

Weronika Rosati
Weronika Rosati
Weronika Rosati
Weronika Rosati
Weronika Rosati
Weronika Rosati
Weronika Rosati
Weronika Rosati
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także