NewsyWandale dewastują grób Krzysztofa Krawczyka. Podjęto stanowcze środki

Wandale dewastują grób Krzysztofa Krawczyka. Podjęto stanowcze środki

Krzysztof Krawczyk (fot. KAPiF, Facebook)
Krzysztof Krawczyk (fot. KAPiF, Facebook)
20.12.2023 16:33

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła światem polskiej muzyki. Autor wielu legendarnych przebojów zmarł 5 kwietnia 2021 po przeprowadzonej walce z Covidem-19. Na jego pogrzeb tłumnie przybyła nie tylko rodzina, ale także przyjaciele i fani. Niestety, grób słynnego muzyka z miesiąca na miesiąc prezentował coraz gorszą kondycję. Wszystko przez wandali.

Grób Krawczyka celem chuliganów

Za sprawą wpisu Andrzej Kosmali na Facebooku okazało się, ze mogiła Krawczyka była nieustannie dewastowana. Ostatecznie miało to bardzo mocny i niekorzystny wpływ na jej ogólny stan. Do akcji wkroczyła Ewa Krawczyk, żona zmarłego artysty, która podjęła stanowczą decyzję i wymieniła rodzaj kostki.

Powodem było to, że na grób wylewane były rozmaite ciekłe substancje, nie tylko zostawiające po sobie nieestetyczne ślady, ale także wsiąkające w betonowe struktury.

Wiecie dlaczego Ewa musiała wymienić kostkę betonową na brukową? Bo złośliwcy rozlewali wosk i inne tłuszcze, które wsiąkały w beton.Teraz już tak nie będzie. Żyjemy niestety w kraju zawistnych ludzi! Jakie to przykre, że nawet po śmierci wybitnego artysty nie potrafią uszanować jego postaci i dorobku - napisał Kosmala.

Fani poruszeni postem

Pod wrzuconymi przez Kosmalę zdjęciami nowego grobu Krzysztofa Krawczyka pojawiło się sporo komentarzy poruszonych fanów. Wiele osób poczuło się oburzonych wandalskimi wybrykami.

Andrzej Kosmala (Facebook)
Andrzej Kosmala (Facebook)
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof Krawczyk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także