NewsyTomasz Wolny odchodzi z TVP, bo nie poprowadzi koncertu. Mroczek porównał go do powstańców warszawskich

Tomasz Wolny odchodzi z TVP, bo nie poprowadzi koncertu. Mroczek porównał go do powstańców warszawskich

Rafał Mroczek skomentował odejście z TVP Tomasza Wolnego
Rafał Mroczek skomentował odejście z TVP Tomasza Wolnego
Źródło zdjęć: © Instagram

14.06.2024 13:57, aktual.: 14.06.2024 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Wolny zdecydował, że skoro nie jest mu dane poprowadzić koncertu "(nie)Zakazanych Piosenek", to odchodzi z TVP. W komentarzach pod jego wpisem zaroiło się od komentarzy. Ten Rafała Mroczka wzbudza chyba jednak największe kontrowersje.

Po zmianach w zarządzie TVP, po wyborach w październiku 2023 roku, wielu dziennikarzy straciło pracę lub odeszło ze stacji. Teraz do ich grona dołączy Tomasz Wolny. Powód jego odejścia może zaskoczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Wolny odchodzi z TVP

Tomasz Wolny przekazał swoim obserwującym na Instagramie, że nie ma innego wyjścia, jak tylko pożegnać się ze stacją, z którą związany był od lat. Powód, jaki dziennikarz podał, może zaskakiwać.

Po miesiącach dumania, nowa władza TVP właśnie zdecydowała, że nie pozwala, bym w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego tradycyjnie poprowadził koncert "(nie)ZAKAZANYCH PIOSENEK" na Placu Piłsudskiego. Wyłącznie na prośbę Powstańców cierpliwie czekałem na decyzję w tej sprawie, ale skoro wszystko jasne, to tym samym ostatecznie rozstaję się z Telewizja Polską. Kilkunastoletni rozdział, który okazał się niesamowitą przygodą (bo gdy robisz to, co kochasz, to trudno mówić o pracy) dobiegł końca - napisał Tomasz Wolny.

Fani wspierają Tomasza Wolnego

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy, które publikują nie tylko fani dziennikarza, ale także jego koleżanki i koledzy z branży.

  • Prawdziwy, całym sercem oddany, w tej roli niezastąpiony! Mój. Czekał na 1 sierpnia zawsze cały rok. Tygodniami wcześniej wertował wszelkie źródła w poszukiwaniu jeszcze jednego cytatu, jeszcze jednej historii, której Plac Piłsudskiego i świat jeszcze nie słyszał. A potem stawał tam i zamiast z kartki mówił z serca! Nie mogę być bardziej dumna! I bardzo współczuję temu, kto miałby Cię w tej roli zastąpić. Szczerze wątpię, że ktoś będzie miał odwagę. Choć pewnie to słowo, w tym kontekście, najmniej na miejscu… - wyznała żona Tomasza Wolnego.
  • Tomciu, oni nie zasługują na takiego prowadzącego. Za to Powstańcy - jak najbardziej! I niech to będzie najlepszy (i zasłużony!) komplement - napisał Rafał Patyra.
  • Słabe to i smutne bardzo. A ty, Tomku, jak zwykle klasa. Żegnasz ten rozdział (nie)zakazanych koncertów przede wszystkim z myślą o Powstańcach, nie o sobie. Ale tak po ludzku zapytam - jaki ten koncert będzie bez Twojego serca, empatii i zaangażowania? - pyta Marzena Rogalska.

Rafał Mroczek pociesza Tomasza Wolnego: "Postawa godna Powstańca"

Pośród komentarzy znalazł się ten napisany przez Rafała Mroczka, który może nieco szokować.

Tomku, jesteś niezastąpiony. Twoja postawa jest godna Powstańca, dziękuję - napisał aktor.

Rafał Mroczek rezygnację z pracy w TVP naprawdę porównał do tego, co robili powstańcy w 1944 roku w Warszawie, walcząc z nazistami. Jego komentarz zebrał już ponad pięćset polubień.

Rafał Mroczek wspiera Tomasza Wolnego
Rafał Mroczek wspiera Tomasza Wolnego © Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także