NewsyPadły gorzkie słowa. Tomasz Wolny definitywnie żegna się z TVP

Padły gorzkie słowa. Tomasz Wolny definitywnie żegna się z TVP

Tomasz Wolny uderza w TVP
Tomasz Wolny uderza w TVP
Źródło zdjęć: © KAPiF

13.06.2024 13:11, aktual.: 13.06.2024 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Wolny przez lata był twarzą TVP. Kiedy nastąpiły zmiany u szczytów władzy, zniknął z ekranów razem z resztą ekipy "Pytania na śniadanie". Teraz opublikował post, w którym uderzył w telewizję publiczną. Poszło o koncert dla powstańców. Prezenter nie chce już współpracować ze stacją.

Tomasz Wolny w TVP pracował ponad dekadę. W ostatnich latach wraz z Idą Nowakowską prowadził "Pytanie na śniadanie", jednak został zwolniony z programu po zmianie władzy w Polsce. Wydawało się jednak, że jak co roku zostanie zaangażowany do pracy przy koncercie "(nie)zakazanych piosenek" na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Wolny nie poprowadzi koncertu dla powstańców

Koncert "(nie)zakazanych piosenek" odbywa się od 2006 roku, a więc od blisko dwóch dekad. Od dłuższego czasu to właśnie Tomasz Wolny prowadził doniosłe wydarzenie. Tradycyjnie koncert jest transmitowany przez TVP. Wiele osób zastanawiało się, czy pomimo rozstania z publicznym nadawcą, Wolny otrzyma angaż przy tegorocznym koncercie.

Tomasz Wolny w gorzkich słowach żegna się z TVP

Choć Wolny pod koniec 2023 roku pożegnał się z "Pytaniem na śniadanie", to dalej pozostawał pracownikiem stacji. Podobnie było w przypadku Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego, którzy mimo że odeszli ze śniadaniówki, wciąż można zobaczyć ich na antenie - Kasię w "M jak miłość", a Macieja jako komentatora sportowych wydarzeń. Gdy Tomasz Wolny dowiedział się, że został odsunięty od koncertu, postanowił przelać swój żal, dodając niezwykle mocny post, w którym uderzył w TVP. Jednocześnie prezenter ogłosił swoje "ostateczne" pożegnanie ze stacją.

Wszystko jasne. (Nie)ZAKAZANE - dla mnie jednak zakazane. Po miesiącach dumania, nowa władza TVP właśnie zdecydowała, że nie pozwala, bym w rocznicę wybuchu Powstanie Warszawskiego tradycyjnie poprowadził koncert "(nie)ZAKAZANYCH PIOSENEK" na Placu Piłsudskiego. Wyłącznie na prośbę Powstańców cierpliwie czekałem na decyzję w tej sprawie, ale skoro wszystko jasne, to tym samym ostatecznie rozstaję się z Telewizją Polską - napisał w niezwykle długim wpisie Wolny.
Tomasz Wolny nie poprowadzi już koncertu dla powstańców
Tomasz Wolny nie poprowadzi już koncertu dla powstańców© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także