Dzięki wsparciu sponsorów, teatr wznowił działalność.
Teraz Tomasz Karolak zabrał głos w sprawie! Podkreśla, że wszystkie teatry mają problemy finansowe, jednak często się o nich nie mówi.
Kłopoty finansowe mają wszystkie teatry, również państwowe, ale się o nich nie pisze. Pisze się o scenach prywatnych, dlatego że to jest pewnego rodzaju pycha - założyć własny teatr i jeszcze mieć z tym teatrem sukces.
Dalej dodaje:
Jest to spuścizna pewnego systemu poprzedniej epoki, kiedy zaplecze teatru jest większe niż widownia. Na zachodzie jest odwrotnie. Widownia jest większe niż zaplecze teatru i ten teatr może się utrzymać.
Aktor uważa, że przydałyby się zmiany strukturalne, jednak wszystko zmierza w lepszym kierunku.
My również mamy taką nadzieję.