NewsyFinał "The Voice of Poland 12". Znamy już najlepszy głos w Polsce!

Finał "The Voice of Poland 12". Znamy już najlepszy głos w Polsce!

The Voice of Poland 12 - finał
The Voice of Poland 12 - finał
Elwira Szczepańska

04.12.2021 22:38, aktual.: 04.12.2021 23:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

12. edycja The Voice of Poland zakończona! Od początku budziła wielkie emocje, między innymi za sprawą nowej jurorki – Sylwia Grzeszczak. Jej udział w show okazał się kontrowersyjny i niemal każda jej decyzja budziła zdziwienie fanów formatu, którzy zarzucali wokalistce między innymi to, że nie trafia z repertuarem. Wróciła także Justyna Steczkowska, która przez 6 sezonów nie pojawiła się w programie. W pozostałych fotelach zasiedli: Marek Piekarczyk oraz Tomson i Baron.

Finał kultowego muzycznego show Telewizji Polskiej już za nami. Kto wygrał? Rafał Kozik, Wiktor Dyduła, Bartosz Madej czy Marta Burdynowicz?

Finał The Voice of Poland 12. Kto wygrał?

W sobotę 4 grudnia miał miejsce wielki finał 12 edycji The Voice of Poland 12. O tytuł najlepszego głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych oraz możliwość podpisania kontraktu płytowego walczyli Marta Burdynowicz (drużyna Justyny Steczkowskiej), Wiktor Dyduła (drużyna Tomsona i Barona), Bartosz Madej (drużyna Marka Piekarczyka) oraz Rafał Kozik (drużyna Sylwii Grzeszczak).

Nie zabrakło specjalnych gości. Jednym z nich był Matteo Bocelli, syn legendarnego tenora Andrei Bocellego, który swoim występem uświetnił finał.

Pojawili się także Sara James – zwyciężczyni The Voice Kids, która w grudniu będzie reprezentowała nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu oraz Krystian Ochman, zwycięzca poprzedniej edycji The Voice of Poland.

Ostatni odcinek został podzielony na trzy etapy. Najpierw wszyscy finaliści zaprezentowali się z zagraniczną piosenkę oraz wystąpili ze swoimi trenerami. Zaczęli Wiktor Dyduła i Afromental, wykonując utwór Foo Fighters The best of you. Następnie Dyduła zaśpiewał hit Seala Kiss from a rose.

Kolejno na scenie pojawili się Sylwia Grzeszczak i Rafał Kozik z You rise me up Josha Grobana. Potem mężczyzna solo wykonał Easy on me Adele. Przyszła kolej na Marka Piekarczyka i Bartosza Madeja, którzy zachwycili Modlitwą grupy Breakout. Bartek pokazał też możliwości wokalne w To love somebody Bee Gees.

Na koniec pozostał damski duet - Justyna Steczkowska i Marta Burdynowicz. Zaśpiewały Angel Sarah McLachlan. Potem Marta oczarowała I will always love you Whitney Houston.

Na tym etapie finału decyzją widzów odpadł Wiktor Dyduła.

Aleksander Sikora przekazał także, że ulubionym singlem widzów został utwór Dyduły Dobrze wiesz, że tęsknię.

Drugim etapem były kultowe polskie przeboje, z którymi zmierzyło się troje finalistów. Rafał Kozik wybrał Och, życie, kocham cię nad życie Edyty Geppert. Bartosz Madej sięgnął po Kiedy mnie już nie będzie Seweryna Krajewskiego. Marta Burdynowicz zaśpiewała przebój Alicji Majewskiej Odkryjemy miłość nieznaną.

Decyzją widzów na tym etapie odpadł Rafał Kozik.

Na koniec dwoje finalistów - Marta Burdynowicz i Bartosz Madej, zaśpiewali swoje single - Żaden wstyd i Moje serce, które poznaliśmy w półfinale.

Po zakończeniu głosowania SMS okazało się, że nowym najlepszym głosem w Polsce jest Marta Burdynowicz!

  • Slider item
  • Rafał Kozik - Finał The Voice of Poland 12
  • Bartosz Madej - Finał The Voice of Poland 12
  • Marta Burdynowicz - Finał The Voice of Poland 12
  • Rafał Kozik, Wiktor Dyduła, Bartosz Madej, Marta Burdynowicz - Finał The Voice of Poland 12
  • Slider item
  • Wiktor Dyduła - Finał The Voice of Poland 12
  • Rafał Kozik - Finał The Voice of Poland 12
  • Wiktor Dyduła - Finał The Voice of Poland 12
[1/9]
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także