NewsyTeresa Lipowska obchodzi 85. urodziny. Agata i Andrzej Dudowie zaskoczyli ją pięknym prezentem. Nawiązali do "M jak miłość"

Teresa Lipowska obchodzi 85. urodziny. Agata i Andrzej Dudowie zaskoczyli ją pięknym prezentem. Nawiązali do "M jak miłość"

Dudowie składają życzenia Lipowskiej
Dudowie składają życzenia Lipowskiej
Elwira Szczepańska

14.07.2022 21:20, aktual.: 15.07.2022 07:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Teresa Lipowska to aktorka, która wcieliła się w jedną z najbardziej lubianych postaci w M jak Miłość. Od ponad dwudziestu lat gra rolę seniorki rodu Mostowiaków. Pomimo tego, że serial bardzo się zmienił, to gwiazda nie myśli o emeryturze. Ma już 85 lat i nadal pojawia się na planie, a ekipę traktuje niemal, jak rodzinę.

To właśnie jej serialowa familia pierwsza uczciła podwójny jubileusz Lipowskiej.

Teresa Lipowska, nasza najukochańsza babcia Basia, obchodzi dziś podwójny jubileusz - 85. urodziny oraz 65. lat pracy na scenie ❤️ Przesyłamy cały ogrom ukłonów, ucałowań i podziękowań... najlepszych życzeń i ciepłych myśli! Dziękujemy za każdą rolę, każdy wspólny dzień na planie i każdy odcinek eMki! - czytamu na profilu serialu.

Aktorkę uczciła też para prezydencka.

85. urodziny Teresy Lipowskiej. Andrzej i Agata Dudowie składają życzenia aktorce

Agata Duda i Andrzej Duda napisali list do Teresy Lipowskiej z okazji jej podwójnego jubileuszu - 85. urodzin oraz 65. lat pracy aktorskiej:

Z okazji rocznicy urodzin prosimy Panią o przyjęcie najlepszych życzeń dobrego zdrowia, rodzinnego szczęścia wśród kochających bliskich, kolejnych pasjonujących wyzwań artystycznych oraz wciąż tej samej energii, twórczej pasji i zaangażowania, z jakimi uprawia Pani swój wymarzony zawód. Niech obchody dzisiejszego jubileuszu przyniosą Pani jak najwięcej miłych chwil i dobrych wzruszeń.

Para prezydencka zacytowała też wywiad aktorki:

Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. Przez 60 lat był teatr, film, estrada, kabaret, radio, dubbing, audiobooki. Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe. No i miałam szczęście, że dostałam rolę, dzięki której nagle stałam się niezwykle popularna.

Dalej Dudowie w nawiązaniu do powyższej wypowiedzi gwiazdy, wspomnieli o postaci, w którą aktorka wciela się w M jak miłość:

Istotnie, po 22 latach emisji serialu "M jak miłość" Barbara Mostowiak stała się postacią znaną i bardzo bliską milionom rodaków. Ufamy, że będzie ona gościć w polskich domach równie często, co w minionych latach.

Na koniec dodali:

Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, wyrażamy nadzieję, że spełnienie odnajdowane w pracy artystycznej pozostanie dla Pani skuteczną receptą na długowieczność, radość i pogodę ducha na co dzień.

Piękne życzenia.

Teresa Lipowska – TeleKamery 2021
Teresa Lipowska – TeleKamery 2021
Teresa Lipowska obchodzi 85. urodziny
Teresa Lipowska obchodzi 85. urodziny
Teresa Lipowska. Telekamery 2022
Teresa Lipowska. Telekamery 2022
Teresa Lipowska - Pogrzeb Barbary Krafftówny | fot. AKPA
Teresa Lipowska - Pogrzeb Barbary Krafftówny | fot. AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także