NewsyCiąg dalszy afery wokół uczestnika "Tańca z gwiazdami". Pochwalił się szkołą baletową, ale przemilczał inną kwestię

Ciąg dalszy afery wokół uczestnika "Tańca z gwiazdami". Pochwalił się szkołą baletową, ale przemilczał inną kwestię

Michał Barczak bierze udział w "Tańcu z gwiazdami", choć ma solidną taneczną przeszłość. W ostatnim odcinku próbował wybronić się przed krytyką widzów i otwarcie powiedział o ukończeniu szkoły baletowej. Przemilczał jednak fakt, że niegdyś należał do klubu tańca towarzyskiego.

Michał Barczak
Michał Barczak
Źródło zdjęć: © Facebook@regionszamotulskiportal, KAPIF

Wokół udziału Michała Barczaka w "Tańcu z gwiazdami" narosło wiele kontrowersji, głównie dlatego, że aktor teatralny ma spore doświadczenie taneczne, co jest niesprawiedliwe wobec pozostałych uczestników programu. Krytykę spotęgował fakt, że 35-latek w pierwszym odcinku polsatowskiego show dostał maksymalne noty od jury. By nieco uciszyć nieprzychylne głosy, Barczak opowiedział o swojej tanecznej przeszłości w drugim odcinku "TzG", ale tylko połowicznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Jurorzy "Tańca z gwiazdami" bronią Michała Barczaka, który ma doświadczenie taneczne. "Nie szukajmy sprawiedliwości!"

Michał Barczak z "Tańca z gwiazdami" ukończył szkołę baletową. "Dużo mu zawdzięczam"

Krzysztof Ibisz w zapowiedzi występu pary wspomniał o zarzutach wobec Michała Barczaka i wspomniał, że aktor jest absolwentem szkoły baletowej. Widzowie usłyszeli:

Ukończył szkołę baletową, ale taniec towarzyski to zupełnie inna dziedzina, dlatego jest tu z nami. Zresztą kocha taniec i ma do niego talent!

Michał Barczak w materiale poprzedzającym jego występ opowiedział, że zapisał się do szkoły baletowej, bo zakochał się w dziewczynie, która trenowała balet. Wspominając naukę tańca, powiedział:

Trudno mi rozmawiać o balecie, bo dużo mu zawdzięczam, ale mam takie przekonanie, że on mnie przeżuł i wypluł. (...) Kochałem balet, to balet bardziej nie kochał mnie. I teraz to, że po 15 latach podnoszę rękawicę i staram się po raz ostatni spróbować dać szansę tańcu, jest dla mnie momentem jakiejś klamry, jakiegoś zamknięcia. Czuję, że to jest ważny moment, w który mogę na swój sposób rozliczyć się z tańcem.

Michał Barczak i Magdalena Tarnowska zatańczyli walca wiedeńskiego, a w choreografii pojawiły się nawiązania do figur baletowych. Iwona Pavlović dostrzegła u aktora pewne błędy techniczne, które wynikają z jego baletowej przeszłości. Wskazała:

Nogi w standardzie muszą być równoległe, a cały czas miałeś je baletowo. To powoduje, że masz złą pracę bioder, kolan i wszystkiego...

Michał Barczak i Magdalena Tarnowska za swój taniec dostali 34 punkty.

Magdalena Tarnowska i Michał Barczak w "Tańcu z gwiazdami"
Magdalena Tarnowska i Michał Barczak w "Tańcu z gwiazdami"© KAPIF

Michał Barczak przemilczał taneczną przeszłość. Miał występować pod innym nazwiskiem

Michał Barczak co prawda otwarcie powiedział o tym, że ukończył szkołę baletową, ale przemilczał fakt, że jako dziecko należał do Klubu Tańca Towarzyskiego "Filemon" i Zespołu Folklorystycznego "Szamotuły". O tanecznej przeszłości aktora już kilka lat temu donosił portal kulturalno-historyczny "Region szamotulski". Redakcja pod jednym z archiwalnych zdjęć aktora podała, że 35-latek wcześniej nosił nazwisko Strauchmann. W sieci można znaleźć informację, że chłopak o takim imieniu i nazwisku uzyskał klasę taneczną "C", którą można zdobyć po udziale w dość sporej liczbie turniejów.

Magdalena Tarnowska i Michał Barczak w "Tańcu z gwiazdami"
Magdalena Tarnowska i Michał Barczak w "Tańcu z gwiazdami"© KAPIF | KAPIF.pl

Wybrane dla Ciebie