NewsySzwecja na Eurowizji 2015: Kim jest Måns Zelmerlöw? Jego piosenka "Heroes" wygrała Eurowizję 2015! [ZDJĘCIA + WIDEO]

Szwecja na Eurowizji 2015: Kim jest Måns Zelmerlöw? Jego piosenka "Heroes" wygrała Eurowizję 2015! [ZDJĘCIA + WIDEO]

Szwecja na Eurowizji 2015: Mans Zelmerlow Heroes. Szwedzka piosenka wygrała Eurowizję 2015. Kim jest Mans Zelmerlow?
Szwecja na Eurowizji 2015: Mans Zelmerlow Heroes. Szwedzka piosenka wygrała Eurowizję 2015. Kim jest Mans Zelmerlow?
Aneta Błaszczak
24.05.2015 00:14, aktualizacja: 24.05.2015 01:44

Mans Zelmerlow ze Szwecji jeszcze przed Eurowizją 2015 typowany był do zwycięstwa całego konkursu. Według bukmacherów Måns Zelmerlöw ze Szwecji z Heroes bez bardziej zaciętej walki wygra konkurs. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Polina Gagarina.

Szwedzka piosenka Heroes na Eurowizji 2015

Piosenka Mansa Zelmerlowa ze Szwecji wygrała długie i skomplikowane szwedzkie preselekcje Melodifestivalen 2015. Opłaciło się, bowiem utwór Szwecji na Eurowizji 2015 jest nie tylko faworytem, ale też ma szansę stać się przebojem w Europie. Dziennik Eurowizyjny relacjonuje, że Mans Zelmerlow dostał największe brawa podczas wczorajszej próby generalnej.

Piosenka Szwecji została posądzona o plagiat utworu Davida Guetty. Czytaj więcej

Szwecja jest bardzo silnym faworytem, a występ jak zawsze przygotowany jest perfekcyjnie i dla widzów na pewno będzie sporą atrakcją. Wczoraj jednak podczas próby jurorskiej coś poszło nie tak i dopracowana do perfekcji prezentacja zaszwankowała. Nie powinno mieć to jednak wpływu na wyniki. Szwecja to nadal pewniak - mówi Jastrząb Post Maciej Błażewicz z Dziennika Eurowizyjnego
Szwecja na Eurowizji 2015: Mans Zelmerlow Heroes
Szwecja na Eurowizji 2015: Mans Zelmerlow Heroes
Występ Szwecji na Eurowizji 2015 Heroes
Występ Szwecji na Eurowizji 2015 Heroes

Występ Mansa Zelmerlowa na Eurowizji

Występ Szwecji na Eurowizji 2015 z pewnością należy do jednego z ciekawszych. Mans Zelmerlow pojawił się w towarzystwie animowanych postaci, które będą stanowiły nie tylko tło, ale też weszły w "interakcję" z reprezentantem Szwecji na Eurowizji 2015. W trakcie występu Mansa z Heores pojawiły się ciepłe kolory - głównie czerwień.

Wideo z próby Mansa Zelmerlowa i Heroes na Eurowizji 2015 jest już hitem na YouTube. Do dzisiaj doczekało się ponad 500 tysięcy odsłon.

Kim jest Måns Zelmerlöw ze Szwecji?

Mans Zelmerlow ma 29 lat i pochodzi ze szwedzkiego miasta Lund (Wikipedia). W 2005 roku wystąpił w szwedzkiej edycji Idola, którego chociaż nie wygrał, zrobił dużą karierę. Później wydał płytę Stand by for..., z takimi przebojami jak: Cara Mia i Brother Oh Brother. Oba single w 2008 roku były hitami także w Polsce.

W Szwecji ukazało się w sumie 5 albumów Mansa Zelmerlowa. Dwa pokryły się złotem. Ostatni Barcelona Sessions ukazał się w tym roku.

Faworyt Eurowizji 2015 Mans Zelmerlow reprezentuje Szwecję z piosenką Heroes
Faworyt Eurowizji 2015 Mans Zelmerlow reprezentuje Szwecję z piosenką Heroes

Mans Zelmerlow w Polsce

Mans Zelmerlow ze Szwecji występował w Polsce podczas Sopot Festival 2008, ale znalazł się poza pierwszą trójką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także