NewsyPrezes TVP pozwolił na happening Black Eyed Peas, ale miał JEDEN warunek. A więc to dlatego Amerykanie mogli wesprzeć LGBT

Prezes TVP pozwolił na happening Black Eyed Peas, ale miał JEDEN warunek. A więc to dlatego Amerykanie mogli wesprzeć LGBT

Black Eyed Peas, Mateusz Matyszkowicz
Black Eyed Peas, Mateusz Matyszkowicz
02.01.2023 23:30, aktualizacja: 03.01.2023 00:00

Sylwester Marzeń z Dwójką 2022/2023 wywołał spore kontrowersje. Wszystko przez występ Black Eyed Peas. Członkowie hip-hopowego zespołu wyszli na scenę w tęczowych opaskach. Co więcej, chwilę przed wykonaniem utworu Where Is The Love? powiedzieli:

Piosenkę dedykujemy tym, którzy doświadczyli nienawiści. […] Osobom pochodzenia żydowskiego, afrykańskiego i osobom LGBT+.
Żeby uciąć wszelkie spekulacje, wszystko było umówione na najwyższym szczeblu. Włącznie z każdym elementem stroju – ujawnił.

Wywołało to spore kontrowersje. Część osób uznała, że te słowa były prywatną inicjatywą Tomka, chcącego ratować sytuację. Nowe światło na sprawę rzucają ustalenia Gazeta.pl i Onetu.

Sylwester 2022. Prezes TVP dogadał się z Black Eyed Peas?

Redakcja Gazeta.pl dowiedział się, że muzycy z BEP postawili ultimatum prezesowi TVP, Mateuszowi Matyszkowiczowi. Domagali się od niego, by zgodził się na happening z opaskami.

Chcieli rezygnować, ale w drodze negocjacji z Mateuszem Matyszkowiczem ustalili, że zaznaczą swoje poparcie dla mniejszości. Prezes TVP pozwolił im na tęczowe opaski, żeby po pierwsze uratować występ gwiazdy, a po drugie, żeby nie poszła w świat wieść, że w Polsce jest cenzura, a to by potwierdzało najgorsze stereotypy – przekazał informator Gazeta.pl.

Jeszcze więcej ujawnił Onet. Serwis napisał, że Matyszkowicz przystał na żądania, bojąc się reakcji Jacka Kurskiego. Były szef Telewizji Polskiej miałby rzekomo wykorzystać tę okazję do ataku na nowe kierownictwo.

Matyszkowicz przyjął swoiste ultimatum zespołu Black Eyed Peas, ponieważ po rezygnacji z występu Melanie C na 'Sylwestrze Marzeń' obawiał się, że kolejna odmowa zostanie wykorzystana przez poprzednika Jacka Kurskiego do przypuszczenia ataku na nowe kierownictwo telewizji – czytamy w Onecie.

Prezes telewizji publicznej w zamian za zgodę na happening, zażądał od BEP czegoś w zamian. Amerykanie mieli powiedzieć coś dobrego o Polsce. I rzeczywiście tak się stało. Już na wstępie lider grupy docenił to, że Polacy pomagają Ukrainie.

Dziękujemy, że macie tak otwarte serca i umysły. Dziękujemy, że przyjęliście ludzi z Ukrainy. Modlimy się za naród ukraiński – powiedział na scenie will.i.am.

Sylwester 2022. Rezygnacja Melanie C

Wcześniej z występu dla TVP zrezygnowała Melanie C. Była członkini Spice Girls zrobiła to po lawinie krytycznych komentarzy od polskich fanów.

W świetle tego, czego właśnie się dowiedziałam, a co nie idzie w parze z wyznawanymi przeze mnie wartościami i wspieranymi przeze mnie społecznościami, z żalem informuję, że nie wystąpię w Polsce na sylwestrowym koncercieMam nadzieję, że wkrótce tam wrócę. Wierzę, że wszyscy macie wspaniałe święta. Najlepsze życzenia na 2023 rok.Melanie – napisała na Facebooku.

https://www.facebook.com/MelanieCMusic/posts/709905263838490

W świetle tych wydarzeń nie ma wątpliwości, że gdyby zespół BEP postąpił w ten sam sposób, TVP zaliczyłaby kolosalną wpadkę wizerunkową.

Oglądaliście sylwestra TVP2?

  • The Black Eyed Peas - Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
  • The Black Eyed Peas - Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
  • The Black Eyed Peas - Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
  • Black Eyed Peas
  • The Black Eyed Peas
  • Matyszkowicz Mateusz – prezes TVP
  • The Black Eyed Peas - Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
  • The Black Eyed Peas - Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
[1/8] The Black Eyed Peas - Sylwester Marzeń z Dwójką 2022
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także