NewsyKora nie kryła zdrad przed Sipowiczem. Ten romans zabolał go najbardziej i było o włos o tragedii. Co po latach wyznał Kamil?

Kora nie kryła zdrad przed Sipowiczem. Ten romans zabolał go najbardziej i było o włos o tragedii. Co po latach wyznał Kamil?

Kamil Sipowicz i Kora
Kamil Sipowicz i Kora

31.05.2023 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kora, a właściwie Olga Jackowska, była ikoną polskiej sceny muzycznej. Obdarzona niesamowitym głosem, wielką charyzmą i ogromnym talentem do tworzenia poetyckich tekstów piosenek, zmarła na raka w 2018 roku.

Kontrowersyjne życie Kory

Choć Kora najbardziej znana była jako wokalistka grupy Maanam, to wzbudzała ogromne zainteresowanie także życiem prywatnym. Przede wszystkim nigdy nie ukrywała, że była hipiską i że czerpała z życia pełnymi garściami. Wdawała się w romanse, które opierały się głównie na pożądaniu.

Jej pierwszy mąż, Marek Jackowski, przez dziesięć lat nie zdawał sobie sprawy z faktu, że wychowuje nie swoje dziecko. Ostatecznie Kora rozwiodła się z mężem i przez wiele lat żyła w związku  z Kamilem Sipowiczem. Para pobrała się w 2013 roku, gdy u artystki zdiagnozowano raka.

Kamil Sipowicz był wielką miłością Kory i wygląda na to, że także piosenkarka była największą miłością jego życia. Nie przeszkodziło jej to w nawiązaniu kilku romansów, których nie była w stanie utrzymać w tajemnicy. W książce Katarzyny Kubisowskiej Się żyje. Kora. Biografia opowiedział o zdradzie swojej partnerki, która zabolała go najbardziej.

Kora latała za kochankiem po całym świecie

Kiedy Olga Jackowska i Kamil Sipowicz zamieszkali ze sobą, wokalistka poznała Ilana Lufta, handlarza diamentami. Nie umiała się oprzeć tej fascynacji. Podróżowała do Beneluxu i Izraela, by się spotkać z kochankiem, a Sipowicz, który doskonale zdawał sobie sprawę z tego, co się dzieje, szalał z rozpaczy. Sipowicz nawet w pewnej chwili chciał skręcić maluchem, którym jechał z Korą, wracającą od kochanka, i przejechać przez barierki Mostu Poniatowskiego i spaść do Wisły, zabijając ich oboje. Przyznał po latach, że był tak bardzo wściekły, ale nie wystarczyło mu odwagi.

Ostatecznie z romansu z Ilanem nic nie wyszło. Mężczyzna był żonaty, a firma, w której pracował, należała do jego teścia. Kurek z pieniędzmi szybko zostałby zakręcony, gdyby nie zakończył tego, co było między nim i Korą. Mężczyzna szybko się zdecydował.

Sipowicz był z wokalistką do końca jej życia. Kora zmarła w 2018 roku, otoczona najbliższymi.

  • Kora - Olga Jackowska
  • Kora o raku w VIVA!
  • Kora w Must be the music
  • Kora
  • Kora
  • Kora
  • Kora - Olga Jackowska
[1/7] Kora - Olga Jackowska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także