Decyzja o zrobieniu sobie przerwy od związku rzekomo padła w czasie, kiedy para nie spotykała się od tygodnia. Inne źródła podają, że Selena przebywa w Nowym Jorku od 28 lutego, czyli od dnia przed urodzinami Biebera. Musiało naprawdę nie być między nimi kolorowo, skoro zdecydowali się spędzić urodziny Justina osobno.
Kiedy Selena odpoczywa od Justina, stara się naprawić swoje relacje z mamą. Kobieta nie jest zbyt zadowolona ze związku córki z Bieberem. Czy w takim razie będzie dobrym doradcą dla Gomez? Miejmy nadzieję, że tak i para wróci do siebie tak szybko, jak to tylko możliwe.