NewsyNie wyłączyli Roxie mikrofonu! Wszyscy usłyszeli, jak skomentowała wygraną Viki Gabor!

Nie wyłączyli Roxie mikrofonu! Wszyscy usłyszeli, jak skomentowała wygraną Viki Gabor!

Viki Gabor, Roksana Węgiel
Viki Gabor, Roksana Węgiel
Aneta Błaszczak

24.11.2019 19:33, aktual.: 24.11.2019 23:48

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019! Viki Gabor z piosenką Superhero okazała się bezkonkurencyjna. Choć u jurorów zajęła drugie miejsce, to w głosowaniu internetowym nie miała sobie równych, rozgromiła rywali w wielkim stylu, zdobywając łącznie 278 punktów.

Zgodnie z tradycją konkursu, statuetkę dla nowego zwycięzcy wręcza laureat ubiegłorocznej edycji konkursu. W tym roku była to Roksana Węgiel.

Co Roksana Węgiel powiedział o wygranej Viki Gabor? Wszyscy to usłyszeli

Gdy Viki Gabor weszła na główną scenę, by przyjąć z rąk swojej poprzedniczki trofeum, mogliśmy usłyszeć więcej niż było w scenariuszu. Pierwsza polska zwyciężczyni Eurowizji Junior nie była w stanie powstrzymać emocji. W czasie, w którym w kadrze mogliśmy oglądać nie posiadającą się ze radości 12-latkę, w tle słychać było szmery z mikrofonów prowadzących. Jednak nie to jest największą sensacją.

Prawdziwym hitem okazał się niezwykle celny komentarz Roksany Węgiel. Gwiazda była wyraźnie wzruszona i podekscytowana faktem, że jej koleżanka z branży powtórzyła jej wyczyn sprzed 12 miesięcy. Cała w emocjach wypaliła do współprowadzących – Olka SikoryIdy Nowakowskiej – słowa, które usłyszeli wszyscy:

Roksana Węgiel – Eurowizja Junior 2019
Roksana Węgiel – Eurowizja Junior 2019
Kurde, ale czad! – wypaliła do mikrofonu Roxie.

Konkurs, ze względu na transmisję na całym świecie, w całości prowadzony jest w języku angielskim. Wszelkie komentarze w języku ojczystym zwykle są zaplanowane i dokładnie przetłumaczone chwilę wcześniej lub później przez lokalnych komentatorów lub prowadzących. Zupełnie inaczej było tym razem.

Piękne słowa Roxie, to najlepszy dowód na to, że pomiędzy młodymi gwiazdami odkrytymi przez The Voice Kids nie ma mowy o jakiejkolwiek rywalizacji. Dziewczyny wspierają się na każdym kroku. W ciągu ostatnich kilku dni Węgiel kilkukrotnie apelowała do swoich fanów, by głosowali na Viki. Najwyraźniej sukces Polski przysporzył sporo radości nie tylko zwyciężczyni i jej sympatykom, ale także samej Roksanie. Brawo.

Dodajmy, że o samej Roksanie równie ciepło wypowiada się Viki. Podczas konferencji prasowej po zwycięstwie na Eurowizji Junior 2019 przyznała, że bardzo ją ceni:

Ona jest świetną wokalistką. Zasłużyła na swoje ubiegłoroczne zwycięstwo. Byłam pełna podziwu. W ogóle nie spodziewałam się, że ja wygram dzisiaj. To coś niesamowitego – przyznała.
  • Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019
  • Roksana Węgiel – Eurowizja Junior 2019
  • Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019
  • Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019
  • Roksana Węgiel, Ida Nowakowska, Olek Sikora – Eurowizja Junior 2019
  • Roksana Węgiel, Ida Nowakowska, Olek Sikora – Eurowizja Junior 2019
  • Roksana Węgiel – występ na Eurowizji Junior 2019
  • Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019
  • Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019
[1/9] Viki Gabor – Eurowizja Junior 2019
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także