NewsyRafał Trzaskowski dostał lawinę komplementów po wywiadzie dla CNN. "Ogląda i słucha się tego z dumą"

Rafał Trzaskowski dostał lawinę komplementów po wywiadzie dla CNN. "Ogląda i słucha się tego z dumą"

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
22.02.2023 20:00, aktualizacja: 23.02.2023 00:05

Rafał Trzaskowski zalicza się do grona najpopularniejszych polityków opozycji. Trudno odmówić mu starannego wykształcenie. W 1996 roku ukończył filologię angielską na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, a rok później – studia europejskie w natolińskim Kolegium Europejskim. Przez pewien czas był stypendystą na Oxfordzie. Blisko 20 lat temu dzisiejszy prezydent Warszawy obronił doktorat na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

W przeszłości Trzaskowski pracował między innymi jako tłumacz i nauczyciel języka angielskiego. Sam deklaruje, że zna angielski, francuski, włoski, hiszpański, a także rosyjski. Języki obce przydały mu się, gdy pracował w Parlamencie Europejskim, gdzie reprezentował Platformę Obywatelską.

Wczoraj prezydent miasta stołecznego mógł po raz kolejny skorzystać z angielskiego. Spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. O czym rozmawiali? Samorządowiec pochwalił się tym w wywiadzie dla Faktów po Faktach TVN.

Prezydent Biden dziękował wszystkim Polkom i Polakom, warszawiankom i warszawiakom za olbrzymie serca. To ważne. Dzięki naszemu społeczeństwu Ukraińcy mogą być pewni, że ich rodziny są bezpieczne i mogą dalej liczyć na naszą pomoc – relacjonował przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej.

Przy okazji wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce Trzaskowski udzielił wywiadu stacji CNN.

Rafał Trzaskowski w wywiadzie po angielsku

Polityk rozmawiał z reporterką po angielsku. Fragment rozmowy udostępniono na oficjalnym profilu prezydenta Warszawy na Instagramie. Internauci od razu zwrócili uwagę na płynny angielski, jakim posługuje się Trzaskowski. W sekcji komentarzy zaroiło się od komplementów pod jego adresem. Nie zabrakło przytyków, wymierzonych w prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 • Ogląda i słucha się tego z dumą. Andrzeju Dudo, proszę się uczyć od Prezydenta Trzaskowskiego.
 • Marzy mi się, by każdy polski polityk tak pięknie i płynnie mówił po angielsku. Jest Pan wzorem do naśladowania!
 • A mogliśmy mieć inteligentnego Prezydenta ze znajomością języków obcych. Pozdrawiam serdecznie Panie Prezydencie Trzaskowski.
 • Przepaść pomiędzy PAD a Trzaskowskim.
 • Oj tam, czepiacie się. Gdyby każdy prezydent mówił tak płynnie po angielsku to bylibyśmy ubożsi o tyle niezapomnianych memów. Niewdzięczni! – to niektóre komentarze, zamieszczone przez sympatyków Trzaskowskiego.

Kpiarskie komentarze dotyczą wpadek prezydenta. Internauci najczęściej wypominają mu wystąpienie w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego, podczas którego miał on drobny problem z klarownym sformułowaniem myśli w języku angielskim. Wideo obejrzycie poniżej:

Od czasu wystąpienia w Davos prezydent zrobił postęp i oswoił się z konwersowaniem po angielsku. Dzięki temu w ostatnim czasie nie było mowy o podobnych wpadkach.

 • Rafał Trzaskowski dla CNN
 • Andrzej Duda
 • Rafał Trzaskowski - premiera Bliżej
 • Joe Biden, Andrzej Duda
 • Rafał Trzaskowski - Gala 30-lecia WOŚP
 • Pogrzeb Benedykta XVI. Prezydent Andrzej Duda oddał mu hołd
 • Rafał Trzaskowski - Odsłonięcie tablicy Wojciecha Młynarskiego
[1/7] Rafał Trzaskowski dla CNN
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także