NewsyRadek Pestka z chłopakiem wzięli sprawy w swoje ręce. Dosadnie odpowiedzieli Andrzejowi Dudzie: "Jestem człowiekiem, a nie ideologią"

Radek Pestka z chłopakiem wzięli sprawy w swoje ręce. Dosadnie odpowiedzieli Andrzejowi Dudzie: "Jestem człowiekiem, a nie ideologią"

Radek Pestka
Radek Pestka
Elwira Szczepańska
15.06.2020 20:00, aktualizacja: 15.06.2020 20:38

Zwycięzca piątej edycji Top Model, Radek Pestka, jest jedną z bardziej wyrazistych postaci polskiego show-biznesu. Były model słynie nie tylko z zamiłowania do mody, ale także z tego, że otwarcie przyznaje się do swojej orientacji homoseksualnej. Niejednokrotnie o tym mówił, nie ukrywa, że jego droga lekka nie była, ale obecnie jest pogodzony ze sobą i dumny z bycia członkiem społeczności LGBT.

Mimo że rok temu został brutalnie pobity za swoją orientację seksualną, nie chowa głowy w piasek i otwarcie protestuje przeciw temu, co się obecnie dzieje w Polsce.

Radek Pesta protestuje przeciw dyskryminacji LGBT

Radek Pestka, jak wiele sławnych osób w Polsce, wypowiedział się na temat dyskryminacji osób LGBT w Polsce. Nasilenie sprawy nastąpiło, kiedy Andrzej Duda podpisał tzw. Kartę Rodziny, która jest traktowana, jako dyskryminacja LGBT. Czym jest ten dokument? To zbiór zasad, którymi, jak zadeklarował prezydent, będzie się kierował, podejmując decyzję o podpisywaniu ustaw uchwalanych przez parlament. Oprócz potwierdzenia, że według prezydenta rodzina to tylko kobieta, mężczyzna i dzieci, jest tam zawarta sugestia całkowitego zakazu edukacji seksualnej. Sprawa ma szeroki oddźwięk nie tylko w naszym kraju, ale tez poza jego granicami.

Model skomentował ostatnie wydarzenia, pisząc emocjonalny post z perspektywy osoby dotkniętej tą jawną dyskryminacją. Przede wszystkim odniósł się do słów polityków partii rządzącej, podkreślając, że jest człowiekiem, a nie ideologią. Poparł słowa czynem, bo razem z chłopakiem zaprotestowali, wychodząc na ulice.

LGBT to ideologia, a nie ludzie,Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym, Polska bez LGBT jest najpiękniejsza - tego dowiedziałem się w tym tygodniu od prezydenta Andrzeja Dudy, polityka Przemysława Czarnka i Jacka ŻALka.Andrzej DudaMój poziom rozgoryczenia, rozczarowania osiągnął chyba największy limit jaki mógł - chociaż znając nasz rząd - wiele mnie jeszcze może zaskoczyć - zaczął emocjonalny wpis.

Potem było jeszcze mocniej.

Całe życie pod górkę, ogrom wyrzeczeń, ciężka praca, dążenie do swoich celów - po co?By usłyszeć, że nie jestem „normalnym człowiekiem”, że jestem ideologią.By usłyszeć, że „bez LGBT Polska jest najpiękniejsza”.Na przestrzeni lat zrozumiałem, że mogę być i jestem DUMNY z bycia osobą homoseksualną.Przeciwności losu, szykanowanie przez lata i ból spowodowany brakiem zrozumienia u rówieśników ukształtowały to jakim jestem dzisiaj człowiekiem i w 100% jestem pewny, że NIE ZMIENIŁBYM TEGO KIM JESTEM I JAKĄ MAM ORIENTACJĘ, bo #JESTEMLGBT - chcę być i jestem przykładem dla innych, że nie chcę chować głowy w piasek, tylko stać dumnie z tęczową flagą walcząc o równe traktowanie (...) - kontynuował wywody Pestka.

Radek napisał, że ludzi o innej orientacji potraktowano jako oręż do dzielenia Polaków i do walki w kampanii wyborczej. Wskazuje ważne problemy, które zostały przykryte tematem, który nie powinien nawet podlegać dyskusji w kraju demokratycznym.

Jak widać kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami, jednak granice przyzwoitości, człowieczeństwa i SZACUNKU do drugiego człowieka zostały przekroczone.„Moje istnienie jest porównywalne do idei.”Przepraszam panie prezydencie, ale ta idea płaci te same podatki co „ludzie normalni”.„Polska bez LGBT jest najpiękniejsza” - myślę, że Polska przeładowana węglem, z wyraźnym spadkiem poziomu wody, wycinanymi lasami, wybijanymi zwierzętami jest najpiękniejsza, prawda Panie Prezydencie?Z mniejszości LGBTQ+ zrobiono oręż do dzielenia Polaków, porównywalną do choroby.Dlaczego z LUDZI o innej orientacji seksualnej zrobiono kartę przetargową, by wygrać wybory?Do czego to doszło, by tak kategoryzować obywateli i ubliżać im w tak ohydny sposób?

Na zakończenie rozgoryczony napisał:

Nie chcę prezydenta, za którego się wstydzę.Nie chcę prezydenta, który NIE JEST prezydentem wszystkich Polaków.Nie chcę prezydenta, który mówi, że jestem ideologią!Jestem CZŁOWIEKIEM, dumnym gejem, który żyje w rodzinie.W rodzinie, w której może liczyć na swoją drugą połówkę, na partnera, przyjaciela - kochającego mężczyznę Romka.

To kolejny głos w głośnej ostatnio debacie. Głos człowieka, którego ostatnie wydarzenia dotykają osobiście.

Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Radek Pestka protestuje przeciw dyskryminacji LGBT
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także