Przyszłość programu „Cudowne lata” pod znakiem zapytania. Kurdej-Szatan może stracić pracę
Drugi sezon programu „Cudowne lata” na TVP2 przyciągnął mniej widzów niż pierwszy, co może wpłynąć na decyzję o produkcji kolejnej serii. Według medialnych doniesień TVP rozważa zakończenie emisji.
Drugi sezon programu rozrywkowego „Cudowne lata” emitowanego na TVP2 zakończył się z mniejszą oglądalnością niż pierwszy. Średnia liczba widzów wyniosła 567 tys., co stanowi spadek w porównaniu do 605 tys. w pierwszym sezonie. Przez spadek oglądalności przyszłość programu jest na ten moment niepewna.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Trzeci sezon programu "Cudowne lata" może nie powstać
Drugi sezon programu "Cudowne lata" był nadawany od 2 marca do 25 maja, w niedziele o 16:10. W grupie ogólnej 4+ TVP2 osiągnęła średnio 6,35 proc. udziału w rynku, a w grupie komercyjnej 16-59 – 4,17 proc. Największą popularnością cieszył się odcinek z 23 marca, który przyciągnął 709 tys. widzów. „Cudowne lata” to pierwszy duży projekt nowego kierownictwa TVP, oparty na włoskim formacie „Boomerissima”. Program prowadzi Barbara Kurdej-Szatan, a produkcją zajmuje się Endemol Shine Polska.
Z informacji "Presserwisu" wynika, że TVP prawdopodobnie nie zleci produkcji trzeciego sezonu. Mimo to, Barbara Kurdej-Szatan pozostanie związana z nadawcą i wystąpi w nowym serialu "Zaraz wracam", który zadebiutuje jesienią.
ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Kaczorowska i Marcin Rogacewicz przyłapani na pocałunkach. Wciąż są bez rozwodów
Drugi sezon "Cudownych lat" zgromadził znacznie mniejszą widownię niż pierwszy
W pierwszym kwartale 2025 r. TVP2 miała średnio 6,3 proc. udziału w grupie 4+ i 4,6 proc. w grupie 16-59. Decyzja o przyszłości „Cudownych lat” może być związana z tymi wynikami. Program „Cudowne lata” rywalizuje z innymi formatami rozrywkowymi, co może wpływać na jego oglądalność. TVP2 analizuje obecnie możliwości dalszego rozwoju swoich programów rozrywkowych.