Jastrząb SerialeNajgłośniejsze przeszczepy na szklanym ekranie. W życiu nie zdarzają się często - w serialach wręcz odwrotnie! Oto lista

Najgłośniejsze przeszczepy na szklanym ekranie. W życiu nie zdarzają się często - w serialach wręcz odwrotnie! Oto lista

Przeszczepy na szklanym ekranie. W życiu nie zdarzają się często - w serialach wręcz odwrotnie!
Przeszczepy na szklanym ekranie. W życiu nie zdarzają się często - w serialach wręcz odwrotnie!
Justyna Mazur

25.07.2019 03:17, aktual.: 25.07.2019 08:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na dobre i na złe

To serial o lekarzach, ale jeden z nich musiał mieć przeszczep nerki, by dalej żyć. Fani Na dobre i na złe pamiętają, że Adam (Grzegorz Daukszewicz) zmarł, bo chciał ratować Wiki (Katarzyna Dąbrowska), ale kilka lat wcześniej jego życie także było zagrożone. Wtedy dawcą, mimo początkowego bratku sympatii, został jego brat, czyli profesor Falkowicz (Michał Żebrowski). To sprawiło, że bracia wreszcie się pogodzili. Obaj niezbyt dobrze znieśli procedurę i naprawdę niewiele brakowało, by zmarli. Na szczęście dzielny personel z Leśnej Góry pomógł braciom odzyskać sprawność.

M jak miłość

Madzia Marszałek (Anna Mucha) przeszła najbardziej ryzykowną procedurę czyli przeszczep serca. Wydarzyło się to cztery lata temu. Kinga Zduńska zauważywszy, że Madzia jest blada i zmęczona, zmusiła przyjaciółkę do odwiedzenia kardiologa. Badania wykazały uszkodzenie mięśnia sercowego i niezbędny zabieg. Kiedy Madzia ledwo żywa czekała na zabieg, Paweł Zduński (Rafał Mroczek) oświadczył jej się, ale ostatecznie zrezygnowali ze ślubu, bo Paweł był wtedy z Alą (Olga Frycz). Po przeszczepie Madzia do końca życia musi przyjmować leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu. Ostatnio pomyliła je z narkotykami, trzymanymi przez Łukasza ( Kuba Józefowicz) w łazience Budzyńskiego (Krystian Wieczorek). Omal przez to nie umarła!

Diagnoza

Tu jedna z bohaterek, doktor Bogna Mróz (Danuta Stenka) rozwinęła cały przemysł nielegalnych przeszczepów. Miała nawet w swojej luksusowej willi salę operacyjną i dość prowizoryczny OIOM dla pacjentów VIP, którzy nie mieli czasu na legalne procedury w normalnym szpitalu. Zazwyczaj Bogna zajmowała się narządami, bez których dawca mógł w miarę normalnie funkcjonować, czyli wątrobami (przeszczepiany jest fragment) oraz nerkami ( z jedną można żyć). Jak Bogna zaczęła dokonywać nielegalnych przeszczepów? Tajemnica tkwi w przeszłości tej ponurej bohaterki. Okazuje się ze doktor Mróz przeprowadziła pierwszy nielegalny przeszczep, żeby ratować życie męża.

Szóstka

W tym serialu bohaterami była trójka pacjentów potrzebujących przeszczepu nerki i trójka dawców. Uczestniczyli oni w tzw. przeszczepie krzyżowym. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych. Beata (Gabriela Muskała) wyszła za mąż za wdowca Marcina (Grzegorz Damięcki) a ich małżeństwo wystawia na próbę nie tylko przeszczep , ale i poznana w czasie przygotowań do zabiegu dawczyni Olga ( Julia Wyszyńska). Dziewczyna chciała oddać nerkę ojcu pijakowi (Sławomir Orzechowski), ale ostatecznie to jej brat ( Marcin Bosak) zgłosił się do transplantacji. Kamil (Mateusz Rusin) i Natalia (Maja Pankiewicz) byli parą, gdy zdecydowali się na udział w programie, ale się rozstali, a potem wahali, czy powinno dojść do przeszczepu czy nie. Serial zakończył się tak, że powinien powstać drugi sezon, bo sprawa transplantacji nie została ostatecznie rozwiązana.

Na Wspólnej

W tym serialu mamy bohaterów stojących po obu stronach barykady, czyli Ostrowskiego (Marek Kalita) i Kamila Hoffera (Kazimierz Mazur). Ostrowski był nawet kiedyś oskarżony o wzięcie pieniędzy za „szybszy” przeszczep serca. Ostatnio jednak taką procedurę musiała przejść Anastazja (Karolina Bacia). Dziewczyna długo czekała na dawcę. Kiedy jednak się znalazł, okazało się, że był nim jej własny brat Joachim który zginał w wypadku samochodowym.

Klan

Swoistym przeszczepowym serialowym rekordzistą jest Jaś Rafalski (Paweł Grządziel). Chłopak miał wykonywany zabieg dwukrotnie. W wieku dwóch lat, z powodu choroby, przeszedł przeszczep nerki, a dawcą był jego był jego biologiczny ojciec, Piotr (Jacek Borkowski) . Jednak po dwunastu latach nerka przestała pracować i potrzebny był kolejny przeszczep. Na razie ma się nieźle. Jego przypadek nie jest odosobniony. Bywa tak, że biorca nerki musi jeszcze raz po pewnym czasie ponownie przechodzić przez transplantację.

Serial o przeszczepach - Szóstka
Serial o przeszczepach - Szóstka
Serial o przeszczepach - Szóstka
Serial o przeszczepach - Szóstka
Diagnoza, drugi sezon - wiosna 2018
Diagnoza, drugi sezon - wiosna 2018
Diagnoza, drugi sezon - wiosna 2018
Diagnoza, drugi sezon - wiosna 2018
Anna Mucha przeszczep serca w M jak miłość
Anna Mucha przeszczep serca w M jak miłość
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także