NewsyPolskie gwiazdy solidaryzują się z ofiarami zamachu terrorystycznego w Paryżu: Kuba Wojewódzki, Małgorzata Kożuchowska, Dawid Woliński...

Polskie gwiazdy solidaryzują się z ofiarami zamachu terrorystycznego w Paryżu: Kuba Wojewódzki, Małgorzata Kożuchowska, Dawid Woliński...

Polskie gwiazdy wspierają ofiary zamachów w Paryżu
Polskie gwiazdy wspierają ofiary zamachów w Paryżu
Natalia Brzostowska
14.11.2015 03:52

Wczoraj, 13 listopada, w Paryżu doszło do 7 ataków terrorystycznych. Jak podają francuskie media, 55 osób jest w stanie krytycznym. Na tą chwilę jest około 158 ofiar. W tym najwięcej zginęło w sali koncertowej Le Bataclan. Zamordowano w niej ok. 100 osób. Miejscowi angażują się w pomoc ofiarom, organizując akcję Porte Ouverte, co znaczy Drzwi Otwarte. Paryżanie udostępniają ofiarom zamachów, które nie mają się gdzie podziać, darmowe noclegi. Uruchomiono nawet specjalną stronę internetową, na której podawane są adresy osób, u których można dzisiejszej nocy znaleźć schronienie.

Ludzie z całego świata solidaryzują się z ofiarami. Swoje wsparcie dla ofiar piątkowego zamachu oraz wyrazy współczucia dla rodzin zmarłych, wyrażają nawet polskie gwiazdy oraz politycy.

Andrzej Duda wyraził swój smutek m. in na Twitterze:

Swoje kondolencje opublikowała również Beata Szydło:

oraz Donald Tusk:

Swoją solidarność wyraziły m.in. Natalia Siwiec, Dawid Woliński, Kuba Wojewódzki, Alicja Bachleda Curuś, Monika Jagaciak, Mela Koteluk, Monika Olejnik i Małgorzata Kożuchowska.

W naszej galerii dostępne są statusy gwiazd.

Zobacz także