NewsyPrzełom w walce z koronawirusem. Polski test uratuje milion żyć! "Jest w 100% skuteczny"

Przełom w walce z koronawirusem. Polski test uratuje milion żyć! "Jest w 100% skuteczny"

Koronawirus
Koronawirus
Krystyna Miśkiewicz

10.04.2020 16:20, aktual.: 10.04.2020 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się błyskawicznie. By zastopować falę zachorowań, rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają zahamować COVID-19. Odwołał imprezy masowe, zamknął szkoły, przedszkola, do minimum ograniczył zgromadzenia, nawet te związane z obrzędami religijnymi. Do użytku publicznego zamknięte zostały plaże, parki, a nawet lasy. Cały czas w polskich laboratoriach pracowano również nad skuteczną diagnostyką śmiertelnego wirusa.

Koronawirus: polski test w 100% skuteczny

Jarosław Gowin właśnie wydał w mediach społecznościowych oświadczenie. Polski test na koronawirusa ma 100% skuteczność. Niebawem trafi do masowej produkcji i pomoże uratować setki tysięcy istnień. Według zapewnień ministra już w przyszłym tygodniu dostępne będzie aż 150 tysięcy testów na obecność COVID -19.

To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny kowalidował POLSKI TEST NA KORONAWIRUSA jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę – przekazał polityk za pośrednictwem Twittera.

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu minionej doby przeprowadzonych zostało 10,6 tysięcy testów na COVID-19. Od początku pandemii na terenie całego kraju przebadano 118 295 próbek, z czego 112 553 dało negatywny wynik, a 5742 pozytywny. Testy, które już od następnego tygodnia będą dostępne w naszym kraju, pozwolą na sprawdzenie znacznie większej ilości osób potencjalnie zarażonych. Szybka diagnostyka pozwoli na izolację chorych i zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jest to prawdziwy przełom w walce ze śmiertelnym wirusem w naszym kraju. Szybkie wykrywanie koronawirusa przyczyni się również do sprawniejszego powrotu do codzienności. Gospodarka kraju, która przez pandemię w wielu sektorach znacznie ucierpiała, będzie mogła już niebawem zacząć się odbudowywać. Stanowi to nadzieję dla wielu przedsiębiorców.

  • Koronawirus w Warszawie - puste ulice miasta
  • Koronawirus wpływa na giełdę
  • Koronawirus wpływa na giełdę
  • Koronawirus wpływa na giełdę
  • Maseczki ochronne - czy ich noszenie jest zalecane?
  • Koronawirus
  • Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem
  • Koronawirus - ceny rękawiczek ostro poszły do góry
[1/8] Koronawirus w Warszawie - puste ulice miasta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także