NewsyPolacy zwyciężyli! Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017 należy do nich!

Polacy zwyciężyli! Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017 należy do nich!

Kamil Stoch najlepiej zarabiającym skoczkiem
Kamil Stoch najlepiej zarabiającym skoczkiem
Marta P.

26.03.2017 10:45, aktual.: 26.03.2017 22:12

Polska najlepszą drużyną sezonu, a najlepszym skoczkiem Austriak-Stefan Kraft!

Polscy skoczkowie Puchar Narodów wygrali siłą pełnego składu drużyny, zrobili to po mistrzowsku, wręcz z dozą pewnej sportowej nonszalancji. To historyczny precedens, bo takiego sukcesu polska drużyna jeszcze nie odniosła! Ten sezon był dla Biało-Czerwonych wyjątkowo udany.

Na początku grudnia, w Klingenthal, Biało-Czerwoni po raz pierwszy cieszyli się z wygranej w konkursie drużynowym, później przyszedł czas na Lahti, gdzie sięgnęli po mistrzostwo świata. Reasumując, Polacy aż sześciokrotnie stawali na podium. To tylko pokazuje, jak świetną formę prezentowali w tym roku nasi skoczkowie.

Przypomnijmy skład polskiej drużyny: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Nie można jednak zapominać o tym, że do klasyfikacji Pucharu Narodów wliczały się również wyniki konkursów indywidualnych, a w nich dodatkowo punktowali-Klemens Murańka, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł i Sefan Hula.

Końcówka sezonu należała jednak nie do Kamila Stocha a do Stefana Krafta, który w ostatnich tygodniach praktycznie zawsze zajmował miejsce na podium, co finalnie pozwoliło mu uplasować się na miejscu przed Stochem.

Klasyfikacja Pucharu Narodów: 1. Polska – 5833 punkty 2. Austria – 5586 punktów 3. Niemcy – 5513 punktów 4. Norwegia – 4415 punktów 5. Słowenia – 3713 punktów 6. Japonia – 1555 punktów 7. Czechy – 1029 punktów 8. Rosja – 741 punktów

Polacy! Gratulujemy Wam ogromnego sukcesu i cieszymy się razem z Wami, bo Wasze zwycięstwo, to nasze honory na arenie międzynarodowej. Wasze podium, to uznanie dla całego naszego kraju. Jesteśmy dumni i zarazem szczęśliwi, że kształtujecie nasz, wspólny przecież, wizerunek, jako ludzi niezłomnych, walecznych, pracowitych, ambitnych i z uporem sięgających po najcenniejsze trofea. Dziś przyszedł czas, żeby Wam z serca za to podziękować... 

Kamil Stoch
Kamil Stoch
  • Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła
  • Kamil Stoch
  • Jaki samochód wygrał Kamil Stoch?
  • Kamil Stoch i Ewa Bilanscena z: Kamil Stoch, Ewa Bilan, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
  • Kamil Stoch
  • Kamil Stoch i Ewa Bilan
  • Kamil Stoch
  • Kamil Stoch w 2014 roku
[1/8] Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także