NewsyRoksana Węgiel wygrała w sądzie! Pilne oświadczenie trafiło do sieci

Roksana Węgiel wygrała w sądzie! Pilne oświadczenie trafiło do sieci

Roxie Węgiel
Roxie Węgiel
Źródło zdjęć: © AKPA
13.05.2024 17:00

Roxie Węgiel niedawno zamieściła oświadczenie w związku z udziałem w programie "Taniec z gwiazdami". Teraz pojawiło się kolejne. Tym razem chodzi o sprawę sądową, która toczyła się przeciwko wytwórni muzycznej, z którą wokalistka związała się jako trzynastolatka.

Roxie Węgiel zamieściła kolejne oświadczenie w sieci. Wszystko w związku ze sprawą sądową, która toczyła się przeciwko wytwórni muzycznej. Co obwieściła wokalistka?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Roxie Węgiel toczyła proces z wytwórnią

O sprawie informowaliśmy jakiś czas temu. Wytwórnia muzyczna Universal Music Polska została przez Roxie Węgiel pozwana do sądu. Chodziło o zbyt dużą ilość obowiązków, które nakładała na piosenkarkę, a które przytłaczały nastolatkę, kary za niewywiązywanie się z nich, a także czas, na jaki zawarto umowę. Obejmowała ona bowiem lata, w których wokalistka byłaby już pełnoletnia. Sama umowa została zaś zawarta wówczas, gdy Roxie miała zaledwie 13 lat i nie powinna być podpisana bez zgody sądu opiekuńczego, który weryfikuje takie sprawy w imieniu małoletniej osoby.

Roxie Węgiel wygrała w sądzie z wytwórnią muzyczną

Sąd w pierwszej instancji zgodził się, że umowa powinna być unieważniona w części, która obejmowałaby lata pełnoletności Roxie Węgiel. Sama artystka nie była zadowolona z wyroku, złożyła więc apelację.

Teraz Roxie Węgiel przekazała, że ostatecznie wygrała sprawę z wytwórnią.

Po kilku latach wygrałam proces z moją pierwszą wytwórnią. To była walka o wolność artystyczną, wolność wyborów wolność głosu młodego pokolenia w show-biznesie. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że moja odwieczna maksyma "prawda zawsze się obroni" znalazła potwierdzenie w polskim systemie sądownictwa. Buziaki - wolna Roksana Węgiel. Ps. Zawsze walczcie o prawdę, marzenia i o samych siebie - napisała.

Fani w komentarzach gratulują jej wygranej.

  • Cieszymy się, że się udało!
  • Lecisz po swoje!
  • Super, gratuluję - piszą internauci.
Roxie Węgiel wygrała sprawę sądową z wytwórnią muzyczną
Roxie Węgiel wygrała sprawę sądową z wytwórnią muzyczną© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także