"Perfekcyjna pani domu" uczyniła gwiazdę z Małgorzaty Rozenek. Skandale pomogły przyciągnąć widzów

Małgorzata Rozenek-Majdan zaistniała w mediach jako żona Jacka Rozenka, ale największy rozgłos przyniosło jej prowadzenie "Perfekcyjnej pani domu". Nie była jedyną kandydatką, która ubiegała się o angaż w tym programie. Zainteresowanie było spore, a telewizyjny format o efektywnym sprzątaniu, szybko stał się hitem TVN. I mocno podzielił Polaków.

Małgorzata Rozenek-MajdanMałgorzata Rozenek-Majdan stała się gwiazdą dzięki byciu "Perfekcyjną panią domu"
Źródło zdjęć: © KAPIF, TVN
Sergiusz Królak
  • Małgorzata Rozenek w 2012 roku została prowadzącą program "Perfekcyjna pani domu", w którym prezentowała sposoby na skuteczne sprzątanie wnętrz
  • O prowadzenie programu poza Rozenek ubiegało się kilka znanych pań. Zaproszenie do roli gospodyni "Perfekcyjnej..." dostała m.in. Anna Przybylska
  • Program podzielił Polaków, a krytycznie o formacie wypowiedzieli się m.in. Maria Czubaszek czy Karolina Korwin Piotrowska
  • Rozenek w jednym z wywiadów na temat programu stwierdziła, że za bałagan w polskich domach odpowiadają feministki. Swoimi słowami rozpętała aferę
  • "Perfekcyjna..." zeszła z anteny TVN po pięciu sezonach

Małgorzata Rozenek-Majdan jesienią wróci na antenę TVN, tym razem jako prowadząca program "Bez kompleksów" o medycynie estetycznej, której osobiście jest wielką fanką. Wcześniej prowadziła m.in. kilka edycji "Projektu Lady"format "Piekielny hotel", który okazał się telewizyjną klapą. Trzy lata wcześniej wielkim sukcesem stał się program "Perfekcyjna pani domu", w którym Rozenek-Majdan zadebiutowała jako prezenterka. W rywalizacji o stołek prowadzącej pokonała wiele znanych kobiet.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Małgorzata Rozenek-Majdan wspomina swoje WPADKI MODOWE

"Perfekcyjna pani domu" uczyniła gwiazdę z Małgorzaty Rozenek

W każdym odcinku "Perfekcyjnej pani domu" występowały po dwie kobiety (później w programie brali udział także panowie), które poznawały tajniki efektywnego sprzątania pod okiem prowadzącej. Gospodyni programu na koniec odcinka wybierała uczestniczkę, która lepiej poradziła sobie ze sprzątnięciem w swoim domu. W wyborze pomagał jej tzw. test białej rękawiczki, podczas którego sprawdzała, czy na meblach przypadkiem nie ma kurzu. Zwyciężczyni odcinka w nagrodę dostawała pamiątkową koronę i szarfę.

Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan na planie "Perfekcyjnej pani domu" © AKPA | Gałązka

Realizacji polskiej wersji formatu o sprzątaniu podjęła się stacja TVN Style, a wśród kandydatek do bycia "Perfekcyjną panią domu" wymieniano m.in. Katarzynę Pakosińską (artystka kabaretowa), Agnieszkę Cegielską (pogodynka TVN), Aleksandrę Woźniak (Kasia z "13 posterunku), Małgorzatę Ostrowską-Królikowską (Grażynka z "Klanu") i Weronikę Marczuk (jurorka "You Can Dance"). Propozycję prowadzenia programu ponoć dostała też Anna Przybylska, czyli niezapomniana Marylka ze "Złotopolskich", ale casting na prowadzącą wygrała Małgorzata Rozenek, którą widzowie TVN mogli wcześniej kojarzyć jako ekspertkę z programów "Kobieta café""Zrozumieć kobietę".

"Perfekcyjna pani domu" podzieliła Polaków. "Najbardziej ogłupiający program"

"Perfekcyjna pani domu" trafiła do telewizji 18 marca 2012 roku i szybko stała się przebojem, choć początkowo nie budziła aż tak dużych emocji w mediach. Wszystko zmieniło się dopiero po przeniesieniu programu na główną antenę TVN. Wówczas w rankingu "Wprost" "Perfekcyjna..." została określona "najbardziej ogłupiającym programem", a gorzkich słów w kierunku twórców nie szczędziła m.in. Maria Czubaszek, która stwierdziła:

Robienie z kobiety kury domowej jest idiotyczne. A to przyznawanie korony Perfekcyjnej... to absolutny szczyt. Kobiety czekające na wybór pani Rozenek były tak przejęte, jakby miały się dowiedzieć, czy dostaną się na studia. Ta, która wygrywa, wygląda, jakby dostała potrójnego orgazmu.

Znanej komentatorce wtórował Krzysztof Skiba z Big Cyca, który uznał, że "Perfekcyjna pani domu" to "maksymalnie sztuczny i idiotyczny twór", w którym "przychodzi kobieta do domu, w którym robi się sztuczny bałagan, żeby sztucznie go posprzątać". Z kolei ks. Arkadiusz Nowak stwierdził, że perfekcjonizm pokazywany w programie przez Małgorzatę Rozenek może prowadzić do konfliktów w wielu polskich rodzinach. Dodał:

Jestem przeciwnikiem wszystkich programów prowadzonych przez fanatyków patrzących wąsko na świat.

Złośliwie o programie wypowiadała się także Karolina Korwin Piotrowska, która słynie z tego, że komentuje wszystko, co dzieje się w mediach. Zapytana przez redakcję "Wprost" o "Perfekcyjną panią domu", napisała:

Kultowa prowadząca, która z fanatycznym zaangażowaniem i z wypolerowanym błyskiem w oczach stara się nam wmówić, że najlepszym remedium na wszystkie życiowe troski jest umiejętne użycie ściery, octu i szczoteczki do zębów. "Perfekcyjna pani domu" wygląda, jakby miała orgazm, patrząc na wkrętarkę. A kieliszki ustawia w złotej sukni.

Oburzające słowa Małgorzaty Rozenek. Za bałagan w domach obwiniła... feministki

Oliwy do ognia dolewały kolejne wywiady, w których Małgorzata Rozenek dzieliła się dość kontrowersyjnymi opiniami na temat Polek. W szeroko komentowanym wywiadzie w "Dzień dobry TVN" stwierdziła, że bałagan w domach odpowiadają głównie feministki:

To jest pokolenie kobiet, które usłyszały, że dbanie o dom nie jest fajne i że można zadbać o absolutnie wszystko, ale sprzątać im nie wypada. Naprawdę jest bardzo fajnie sprzątać w czystym, uporządkowanym domu. I nagle te kobiety budzą się w domu, który wygląda tak, jak wygląda i nie wiedzą, jak się do tego zabrać, bo sytuacja zabrnęła za daleko.

Małgorzata Rozenek z jednej strony wywołała lawinę oburzenia swoją wypowiedzią, z drugiej strony bawiła internautów swoimi wyznaniami, że "nawet jeżeli jest druga w nocy, to potrafi szorować wannę do czysta" albo że znajomi już nie zapraszają jej do domu, bo zawsze pierwszą rzeczą, którą robiła, to sprawdzała, czy nie mają kurzu. Zamieszanie wokół wypowiedzi Małgorzaty Rozenek napędzały oglądalność "Perfekcyjnej pani domu", która utrzymywała się na poziomie 1,1 mln widzów. Prezenterka sygnowała swoim nazwiskiem również wiele poradników, które ukazały się na rynku, w tym m.in. "Perfekcyjny ogród", "Jak dbać o siebie perfekcyjnie" czy "Perfekcyjny ślub".

Małgorzata Rozenek
Małgorzata Rozenek napisała wiele "perfekcyjnych" poradników © KAPIF | jwojtalewicz

Małgorzata Rozenek zakończyła pracę przy "Perfekcyjnej pani domu" w 2014 roku, nakręciwszy pięć sezonów programu. Dzięki formatowi o sprzątaniu stała się jedną z największych gwiazd show-biznesu, w czym z pewnością pomogło jej zamieszanie wokół jej życia osobistego. Otóż przed zdjęciami do trzeciej edycji programu rozstała się z Jackiem Rozenkiem, a media ujawniły jej domniemany romans z żonatym prezenterem telewizyjnym. Później poznała Radosława Majdana, z którym do dziś tworzy jeden z najpopularniejszych związków w polskim show-biznesie. A niedługo później dzięki występowi w "Azji Express" porzuciła swój sztywny, "perfekcyjny" wizerunek.

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan została żoną Radosława Majdana w 2016 roku © KAPIF | kkatny
Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan pozostaje jedną z największych gwiazd TVN-u © KAPIF | KAPIF.pl

Wybrane dla Ciebie

Iwona Węgrowska otworzyła się w temacie WIARY. "Każdego dnia się modlę"
Iwona Węgrowska otworzyła się w temacie WIARY. "Każdego dnia się modlę"
Jacek Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni pochwalił się, w jaki sposób sobie DORABIA. "Dostałem propozycję"
Jacek Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni pochwalił się, w jaki sposób sobie DORABIA. "Dostałem propozycję"
Katarzyna Zielińska ZADAŁA SZYKU na evencie. Spójrz tylko na jej kurtkę!
Katarzyna Zielińska ZADAŁA SZYKU na evencie. Spójrz tylko na jej kurtkę!
Edyta i Łukasz Golcowie świętują SREBRNE gody. Nie zawsze było kolorowo. "Pół roku się nie odzywał"
Edyta i Łukasz Golcowie świętują SREBRNE gody. Nie zawsze było kolorowo. "Pół roku się nie odzywał"
Maciej Pela ostro reaguje na KŁAMLIWE nagłówki. "Niezwykle światłe umysły"
Maciej Pela ostro reaguje na KŁAMLIWE nagłówki. "Niezwykle światłe umysły"
TYLKO U NAS: Mama Moniki Miller czeka na wnuki. "Daję wam z pół roku"
TYLKO U NAS: Mama Moniki Miller czeka na wnuki. "Daję wam z pół roku"
Książę Harry i frytki. Ekspertka o nietypowym zachowaniu księcia w Polsce
Książę Harry i frytki. Ekspertka o nietypowym zachowaniu księcia w Polsce
Robert Redford nie żyje. U progu kariery doświadczył rodzinnego DRAMATU
Robert Redford nie żyje. U progu kariery doświadczył rodzinnego DRAMATU
Robert Redford nie żyje. Aktor i reżyser miał 89 lat
Robert Redford nie żyje. Aktor i reżyser miał 89 lat
Problemy z biletami na koncerty Ariany Grande w Europie. Fani są WŚCIEKLI
Problemy z biletami na koncerty Ariany Grande w Europie. Fani są WŚCIEKLI
Krzysztof Globisz na premierze filmu. Po udarze rzadko pojawia się na salonach
Krzysztof Globisz na premierze filmu. Po udarze rzadko pojawia się na salonach
Tomasz Karolak zrzekł się wynagrodzenia. Spróbował sił w nowej roli
Tomasz Karolak zrzekł się wynagrodzenia. Spróbował sił w nowej roli