NewsyPaweł Królikowski nie żyje. Związek Artystów Scen Polskich pożegnał aktora i wystosował prośbę do mediów

Paweł Królikowski nie żyje. Związek Artystów Scen Polskich pożegnał aktora i wystosował prośbę do mediów

Paweł Królikowski nie żyje
Paweł Królikowski nie żyje
Aneta Błaszczak

27.02.2020 14:24, aktual.: 27.02.2020 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł 27 lutego nad ranem. Odszedł wybitny artysta, który przez ponad 40 lat pracy na szklanym ekranie stworzył mnóstwo niezapomnianych ról. Szczególną popularność w ostatnim czasie przyniosły mu serial Ranczo i program Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym był jurorem.

Od kilku tygodni do mediów spływały informacje o pogarszającym się stanie zdrowia aktora. Małgorzata Ostrowska-Królikowska niedawno zdradziła mediom, że jej mąż przeszedł zabieg, po którym wdała się infekcja. Nieznana jest jednak oficjalna przyczyna śmierci Królikowskiego.

Paweł Królikowski nie żyje. ZASP apeluje do mediów

Wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego poruszyła tysiące fanów i całe środowisko aktorskie. Związek Artystów Scen Polskich pożegnał swojego kolegę w poruszający sposób. Kilka minut po godzinie 14.00 na Facebooku organizacji pojawił się wpis, w którym potwierdzono smutną wiadomość.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor teatralny i filmowy, Prezes ZASP, nasz Kolega ...

ZASP zaapelował do przedstawicieli mediów:

W imieniu Zarządu Głównego ZASP bardzo prosimy przedstawicieli mediów o uszanowanie prywatności rodziny w tych trudnych chwilach.

https://www.facebook.com/zwiazekartystowscenpolskich/photos/a.260183914005198/3098988753458019/?type=3&theater

Internauci w poruszających słowach żegnają swojego idola. Śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wieloma wielbicielami jego talentu oraz produkcji, w których występował.

  • Smutne.... wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich...
  • Dziękujemy Panie Pawle za poczucie humoru jakim pan nas darował.
  • Wyrazy współczucia dla Rodziny Pana Pawła i przyjaciół. Za wcześnie– czytamy w komentarzach.

Paweł Królikowski przez 32 lata był mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Aktor osierocił pięcioro dzieci: 31-letniego Antka, 28-letniego Jana, 21-letnią Julię, 19-letnią Marcelinę i 13-letniego Ksawerego.

Kim był Paweł Królikowski?

Paweł Królikowski był polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Przez wiele lat był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Na szklanym ekranie debiutował w filmie dla dzieci i młodzieży Dzień kolibra. Popularność przyniosła mu m.in. rola Kusego w serialu Ranczo. Otrzymał za nią statuetkę Melonika dla najlepszego aktora komediowego.

  • Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015
  • Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015
  • Paweł Królikowski
  • Paweł Królikowski z żoną
  • Paweł Królikowski
  • Paweł Królikowski w młodości
  • Paweł Królikowski w młodości
[1/7] Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także