NewsyPaulina Smaszcz, jej synowie i matka są terroryzowani? Sprawcy życzą im śmierci: "Czy oni chcą, żebym ja popełniła samobójstwo?"

Paulina Smaszcz, jej synowie i matka są terroryzowani? Sprawcy życzą im śmierci: "Czy oni chcą, żebym ja popełniła samobójstwo?"

Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
08.06.2023 23:00, aktualizacja: 08.06.2023 23:24

Paulina Smaszcz jest dziennikarką i wykładowczynią akademicką. W latach 1996-2020 była żoną Macieja Kurzajewskiego. Od kilku miesięcy relacje między byłymi partnerami są skrajnie złe. Paulina obsypała Maćka oskarżeniami, podczas gdy on złożył przeciwko niej pozew. Dziś Smaszcz ujawniła, że również Kasia Cichopek podjęła przeciwko niej nowe działania prawne.

8 czerwca odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego Hejting. Epidemia Nienawiści w reżyserii Patryka Boro, a obraz trafił już do Internetu. W rozmowie z autorem produkcji była małżonka Kurzajewskiego opowiedziała o lawinie nienawistnych komentarzy i gróźb, jaka wylała się na nią i jej najbliższą rodzinę. Nie szczędziła przy tym szczegółów.

Paulina Smaszcz udzieliła wstrząsającego wywiadu

Gdy dziennikarz zapytał Paulinę o to, czy "bliskie osoby" mogły być motorem do napędzenia hejtu wobec niej, ta odpowiedziała twierdząco, po czym podzieliła się wstrząsającym wyznaniem. Jak się okazuje, pani doktor boi się, że krytykanci chcą ją doprowadzić do samobójstwa.

Do słabego nikt nie przychodzi, do chorego nikt nie przychodzi, do kogoś, kto nie ma pieniędzy, nikt nie przychodzi. Wszyscy chodzą do tego, kto jest bogaty, sławny i może im coś załatwić. Jest łatwiej przydusić słabego. Zadałam sobie takie pytanie, wiesz...? Rozmawiałam o tym z moją mamą. Czy ten hejt ma spowodować to, że... Czy oni chcą, żebym ja popełniła samobójstwo? – mówiła, nie mogąc przy tym powstrzymać łez.

Pan redaktor dopytał ją wtedy:

Myślisz, że mają w ogóle siłę do tego, żebyś o tym pomyślała?

Smaszcz pokiwała twierdząco głową, a przy tym wciąż zanosiła się płaczem. Dodała, że nie tylko ona padła ofiarą hejtu, ale również jej synowie i mama, będąca już w podeszłym wieku.

(...) zaczął się okropny hejt, wulgaryzmy, życzenie mi śmierci, życzenie moim dzieciom śmierci. Wrzucanie mi (gróźb – przyp. red. Jastrząb Post) do skrzynki, straszenie mnie, że otrują moje psy, że dostanę w ryj na ulicy, że przyjdą po mojego syna. Moja mama, która ma ponad 70 lat, powiedziała mi, że do niej do skrzynki ludzie wrzucają kartki, strasząc ją, że ma mnie uspokoić, bo przynoszę wstyd znajomym, rodzinie – przekonywała.

Bohaterka filmu dokumentalnego nie zamierza odpuścić hejterom.

Ja dowiem się prędzej, czy później, kto straszył moją mamę, kto wytropił, gdzie ona mieszka, gdzie ona jest, która jest jej skrzynka. (...) Ja nie odpuszczę – zadeklarowała, dodając, że zaangażowała do akcji prawników, mających pomóc w ustaleniu prawdy.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu. Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
Jak mieszka Paulina Smaszcz?
Jak mieszka Paulina Smaszcz?
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także