Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Gwiazdy i przyjaciele żegnają artystę. Andrzej Duda zdobył się na gest, który wyróżnił go z tłumu

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. W ostatnim pożegnaniu wokalisty uczestniczyli przedstawiciele świata mediów, show-biznesu i najbliżsi wokalisty. Zdjęcia i relacja z ceremonii.

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada, a informacja ta natychmiast trafiła do mediów. Wieść o jego śmierci jako pierwsza podała Polska Agencja Prasowa. Uwielbiany przez Polaków artysta miał 89 lat. Krótki komunikat wydała też jego menadżerka Violetta Lewandowska, która do ostatnich chwil opiekowała się schorowanym już wokalistą i została spadkobierczynią jego majątku.

Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością. Wielki żal i wielka strata dla polskiej kultury – poinformowała menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

Połomski jeszcze za życia zadbał nie tylko o sprawy majątkowe, ale też o własny pochówek. Dokładnie wiedział, gdzie chce spocząć.  Urna z jego prochami spocznie na Starych Powązkach w Warszawie w grobie, w którym kilka miesięcy temu została pochowana jego siostra.

Na razie grób Jadwigi Pająk na Powązkach jest pokryty prowizoryczną płytą. Ukochana siostra artysty zmarła latem 2022 roku. Sędziwy piosenkarz był na jej pogrzebie i bardzo przeżył odejście siostry – informował Fakt.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego: relacja i zdjęcia

Uroczystości pogrzebowe Jerzego Połomskiego zostały zaplanowane dokładnie na 23 listopada. Ceremonia zgodnie z planem rozpoczęła się o godzinie 11.30 w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość miała charakter państwowy, a swój udział w organizacji ostatniego pożegnania dla muzyka ma także Związek Artystów Scen Polskich. Dla Połomskiego i żałobników zaśpiewał zespół Mazowsze. O 13.30 urna została złożona do grobu.

Urna  z prochami stanęła w kościele w otoczeniu żołnierzy. Pojawiły się przed nią także ordery, które za życia otrzymał artysta. Dwie dekady temu wyróżniono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2016 roku natomiast otrzymał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W kościele pojawili się przedstawiciele świata show-biznesu, a tuż obok urny stanęły wieńce przekazane przez prezydenta Andrzeja Dudę i ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Wśród żałobników pojawili się: Maja Komorowska, przez ZASP Krzysztof Szustera, Andrzej Rosiewicz, Czesław Majewski.

Na pogrzeb Połomskiego zaproszono Marylę Rodowicz, której zaproponowano zaśpiewanie podczas stypy. Gwiazda odmówiła, a o szczegółach swojej decyzji opowiedziała reporterce Jastrząb Post:

Nie wybieram się na pogrzeb. Zresztą ja nie chodzę na pogrzeby. Miałam taką propozycję, żeby zaśpiewać na stypie, czyli parę godzin po pogrzebie, ale odmówiłam. Bo ja nie dźwignęłabym tego emocjonalnie. Po prostu bym się rozkleiła.

Zdjęcia z pochówku muzyka zobaczycie w naszej galerii, która jest na bieżąco aktualizowana. 


Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Pogrzeb Jerzego Połomskiego

Urna z prochami Jerzego Połomskiego

Urna z prochami Jerzego Połomskiego

Andrzej Rosiewicz - pogrzeb Jerzego Połomskiego

Andrzej Rosiewicz - pogrzeb Jerzego Połomskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×