Szczegóły pogrzebu Jerzego Połomskiego. Wiadomo już, kto zaśpiewa i gdzie spocznie artysta. Wszystko dokładnie zaplanował przed śmiercią

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Kiedy się odbędzie? Gdzie spocznie urna z prochami artysty? Kto zaśpiewa podczas uroczystości? Czy pogrzeb Połomskiego będzie miał charakter państwowy? Fakt przekazał szczegóły.

Śmierć 89-letniego Jerzego Połomskiego wstrząsnęła całą branżą artystyczną. Nie ma wątpliwości, że odeszła legenda estrady. Wokalista wylansował całą plejadę przebojów. To on jest oryginalnym wykonawcą takich piosenek jak Bo z dziewczynamiA mnie jest szkoda lata czy Cała sala śpiewa z nami.

Wielu Polaków chce uczcić pamięć artysty i towarzyszyć mu w ostatniej drodze. Fakt dotarł do pierwszych szczegółów uroczystości pożegnalnych.

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Miejsce pochówku wybrane

Ciało Jerzego Połomskiego zostanie skremowane. Urna z jego prochami spocznie na Starych Powązkach w Warszawie. Mogiłę będzie dzielił z ukochaną siostrą Jadwigą.

Na razie grób Jadwigi Pająk na Powązkach jest pokryty prowizoryczną płytą. Ukochana siostra artysty zmarła latem 2022 roku. Sędziwy piosenkarz był na jej pogrzebie i bardzo przeżył odejście siostry – czytamy na łamach „Faktu”.

Grób Jerzego Połomskiego będzie bardzo skromny. W ubiegłym roku piosenkarz wyznał, że nie życzy sobie rzeźby, a coś bardziej klasycznego, co nie będzie odwracało uwagi od sąsiadujących grobowców, w których spoczywają dziennikarz i ekspert od opery Bogusław Kaczyński, rzeźbiarz Henryk Kuna oraz pisarka Maria Rodziewiczówna.

Niewykluczone, że pogrzeb Połomskiego będzie miał charakter państwowy. Pewne jest, że podczas uroczystości zaśpiewa m.in. zespół ludowy Mazowsze. Fakt ustalił, że o pochówek zabiega jego menadżerka Violetta Lewandowska oraz ZASP, do którego Połomski należał. W akcie notarialnym sporządzonym w 2018 roku zawarł taki oto zapis:

Prawo dożywocia na rzecz Jerzego Połomskiego, syna Edwarda i Marii, polegające na dożywotnim utrzymaniu Jerzego Połomskiego, a mianowicie przyjęciu go jako domownika, dostarczanie mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnieniu mu odpowiedniej pomocy i pielęgnowaniu w chorobie oraz sprawieniu mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym – cytuje fragment aktu „Fakt”.

Data pogrzebu Jerzego Połomskiego na razie nie jest znana.


Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski nie żyje

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×