Szukaj

Pogrzeb Papcia Chmiela. Tłumy fanów, rodzina i przyjaciele pożegnali autora

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego

Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje. Dzisiaj w stolicy odbył się pogrzeb słynnego rysownika Papcia Chmiela. Pożegnała go najbliższa rodzina. 

Henryk Jerzy Chmielewski nie żyje. Kilka dni temu media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci znanego polskiego twórcy komiksów, który tworzył pod pseudonimem Papcio Chmiel. Twórca komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku odszedł w wieku 97 lat. O wszystkim pod koniec stycznia poinformowało wydawnictwo Prószyński i S-ka, które od lat współpracowało z autorem. Na Facebooku zamieścili krótkie pożegnanie.

Dziś nadeszła bardzo smutna wiadomość – nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów.

Słynnego rysownika żegnały w sieci prawdziwe tłumy. Gwiazdy, które wychowały się na jego komiksach, zamieszczały wzruszające posty. Kilka słów napisał także prezydent Andrzej Duda.

Na Wieczną Wartę odszedł „Papcio Chmiel”, Henryk J. Chmielewski – rysownik, autor komiksów o przygodach Tytusa Romka i A’Tomka. Żołnierz AK i Powstaniec Warszawski. Harcerz 70 WDH. Dla ludzi mojego pokolenia, dorastających kiedyś na Jego komiksach, kończy się jakaś epoka. RiP – napisał Andrzej Duda.

Dzisiaj w Warszawie odbył się pogrzeb słynnego rysownika.

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego. Ostatnia droga Papcia Chmiela

Pogrzeb Papcia Chmiela rozpoczął się dzisiaj o godzinie 13.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych. Później ciało zmarłego zostało odprowadzone do grobu rodzinnego na Cmentarzu Bródnowskim. Ostatnie pożegnanie rysownika miało charakter państwowy i odbyło się ze wszystkimi należnymi honorami. Przy trumnie z ciałem zmarłego czuwali żołnierze, a przed nią wystawione zostały odznaczenia rysownika. Pojawiła się na nim jedynie garstka najbliższych mu osób. Między innymi posłanka Jadwiga Emilewicz.

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego – Papcia Chmiela

Ze względu na pandemię koronawirusa w ostatniej drodze Henryka Chmielewskiego nie mogło uczestniczyć zbyt wielu żałobników. Już wcześniej wydawnictwo Prószyński i S-ka poinformowało, że w sieci będzie można obejrzeć transmisję z tego wydarzenia.

Henryk Chmielewski zmarł w wieku 97 lat. Do ostatnich dni życia pracował. Za kilka dni miał ukazać się jego kolejny album.


Monique Chmielewska-Lehman - Pogrzeb Henryka Jerzego Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Monique Chmielewska-Lehman - Pogrzeb Henryka Jerzego Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Jadwiga Emilewicz - Pogrzeb Henryka Jerzego Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Jadwiga Emilewicz - Pogrzeb Henryka Jerzego Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Pogrzeb Henryka Chmielewskiego - Papcia Chmiela

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×