Odsłonięto mural z Korą. Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo gwiazd. Tak uczczono jej 70. urodziny

Odsłonięto mural z Korą

Odsłonięto mural z Korą

Kora skończyłaby dzisiaj 70 lat. Z tej okazji jej najbliższa rodzina przygotowała w Warszawie piękną uroczystość, podczas której odsłonięto mural z jej podobizną. Zobaczcie zdjęcia. 

Kora, czyli Olga Jackowska, była jedną z najbardziej charyzmatycznych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wokalistka swoją karierę zaczynała w zespole Mannam, a po pewnym czasie zdecydowała się na solowe występy. Fani doskonale znali jej twórczość i przeboje. Dała się też poznać jako osobowość telewizyjna, występując w roli jurorki Must be the music.

Od kilku lat artystka walczyła z podstępną chorobą nowotworową. Niestety przegrała batalię o swoje zdrowie. Jako pierwszy o wszystkim poinformował jej mąż, zamieszczając w sieci bardzo poruszający wpis. Rodzina i fani gwiazdy na długo pogrążyli się w żałobie. Ciało artystki spoczęło na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, a symboliczny grób ma ona także na Roztoczu – nieopodal swojego ukochanego domu. W tym roku mijają trzy lata od jej śmierci.

Odsłonięcie muralu z Korą w Warszawie

Kora 8 czerwca obchodziłaby swoje 70. urodziny. Już od jakiegoś czasu wiadomo było, że jej mąż Kamil Sipowicz z tej okazji szykuje niezwykłą niespodziankę dla fanów, która na zawsze uczci pamięć po artystce. Na jednym z warszawskich bloków wykonany został mural z wizerunkiem gwiazdy, a o wszystkim już kilka dni temu mogliśmy przeczytać w Fakcie:

Będziemy świętować w Warszawie na Bielanach. W rocznicę jej urodzin, czyli 8 czerwca odbędzie się odsłonięcie muralu z podobizną Kory na ścianie jednego z bloków w pobliżu ulicy Płatniczej. Poza tym zostanie zasadzonych 70 róż, a w naszym ogrodzie odbędzie się małe przyjęcie. Może minikoncert – zdradził mąż artystki.

Uroczystość odbyła się z wielką pompą. Fani tłumnie zebrali na Bielanach, by razem z najbliższą rodziną odsłonić przepiękny mural. Symboliczną wstęgę przecięli razem mąż artystki i jej siostra Anna Kubczak.

Tak jak zapowiedział Sipowicz, odbył się także mini koncert, podczas którego zaprezentowała się Ramona Rey. Wszyscy zgromadzeni zasadzili też krzaki róż, które będą pięknie współgrać z motywem na muralu.

Na Bielanach dzisiejszego dnia nie zabrakło także innych gwiazd. Na wydarzeniu pojawił się między innymi Ryszard Kalisz. Wśród gości widać było także Wojciecha Manna i jego syna Marcina, Roberta Kozyrę, Milo Kurtisa i Piotra Metza. Zdjęcia zobaczycie w naszej galerii.


Anna Kubczak, Kamil Sipowicz - odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Anna Kubczak, Kamil Sipowicz - odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Kamil Sipowicz - odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Kamil Sipowicz - odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Ramona Rey - Odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Ramona Rey - Odsłonięcie muralu Kory w Warszawie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×