Szukaj

Wzruszające. Książę Karol ze łzami w oczach czyta listy z kondolencjami od Brytyjczyków. Wspierała go Camilla

Książę Karol

Książę Karol

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles odwiedzili ogrody w Marlborough House, do których przeniesiono wszystkie kwiaty i listy od Brytyjczyków, jakie zostały złożone przed pałacem Buckingahm po śmierci księcia Filipa. Najstarszy syn zmarłego nie potrafił powstrzymać łez wzruszenia.

W piątek minie tydzień od śmierci księcia Filipa. Senior rodu Windsorów zmarł 9 kwietnia, niespełna miesiąc po wyjściu ze szpitala. Ponure informacje przekazali rzecznicy pałacu Buckingham za pośrednictwem oficjalnych kanałów rodziny królewskiej w serwisach społecznościowych.

Na wiadomość o śmierci Brytyjczycy odpowiedzieli, tłumie stawiając się przed pałacem, w którym przez prawie 80 lat mieszkał mąż królowej Elżbiety II. Przed bramą można było znaleźć mnóstwo kwiatów, rysunków, listów i zdjęć Filipa, które były swego rodzaju hołdem.

Ostatecznie zdecydowano o przeniesieniu wszystkich pamiątek do prywatnego ogrodu w Marlborough House, gdzie mieści się siedziba królewskiej organizacji charytatywnej Commonwealth Foundation.

Zapłakany książę Karol z Camillą przeglądają listy od Brytyjczyków

W czwartek paparazzi sfotografowali księcia Karola i jego żonę, Camillę, jak przechadzali się pomiędzy alejkami ułożonymi z setek tysięcy żywych kwiatów. Wśród kartek z kondolencjami można znaleźć wiele rysunków od dzieci i odręcznych listów od młodzieży.

Nowy książę Edynburga i księżna Kornwalii nie potrafili powstrzymać wzruszenia. Gdy czytali wyrazy współczucia od fanów, byli wyraźnie poruszeni. W oczach najstarszego syna zmarłego księcia można było dostrzec łzy.

Zdjęcia z tego podniosłego momentu opublikowano na oficjalnej stronie Calrence House, która w pełni poświęcona jest następcy brytyjskiego tronu i jego małżonce. Galerię opatrzono stosownym komentarzem, w którym przypomniano o szczególnej prośbie rodziny królewskiej:

Zainteresowani mogą rozważyć przekazanie darowizny na wybraną przez siebie organizację charytatywną, którą wspierał książę Filip, a kondolencje pozostawić w wirutalnej księdze pamięci, którą można znaleźć na stronie royal.uk.

Pogrzeb księcia Filipa. Królowa wprowadziła zmiany

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Udział w ceremonii pożegnalnej wezmą najbliżsi członkowie rodziny królewskiej. Do kaplicy na Windsorze wejdzie tylko 30 osób, w tym książę Harry, który od poniedziałku jest w Londynie. Wiadomo już, że królowa Elżbieta II zdecydowała, że ​​żaden z członków rodziny królewskiej nie będzie nosił munduru podczas pogrzebu.

The Sun w czwartek podało, że królowa prawdopodobnie złamie tę tradycję ze względu na swojego wnuka, księcia Harry’ego, Który stracił królewską pozycję, wycofując się ze swoich obowiązków nieco ponad rok temu. Byłby więc jedynym żałobnikiem bez munduru, co mogłoby nie tylko stanowić dla niego dyskomfort, ale przede wszystkim skupić na nim uwagę brytyjskiej prasy.


Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles opłakują księcia Filipa

Książę Karol opłakuje księcia Filipa

Książę Karol opłakuje księcia Filipa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×