NewsySmutne wieści o stanie zdrowia Celine Dion. "Otaczają ją specjaliści". Siostra gwiazdy przekazała druzgocący komunikat

Smutne wieści o stanie zdrowia Celine Dion. "Otaczają ją specjaliści". Siostra gwiazdy przekazała druzgocący komunikat

Celine Dion
Celine Dion
Krystyna Miśkiewicz
12.02.2023 10:00, aktualizacja: 12.02.2023 16:09

Céline Dion od dawna jest związana ze sceną. Karierę rozpoczęła jako nastolatka, w momencie, w którym nawiązała współpracę z menadżerem, a potem też przyszłym mężem René Angélilem. Warto wspomnieć, że mężczyzna zastawił dom, aby sfinansować wydanie jej debiutanckiego albumu. To jednak zaprocentowało. Piosenkarka stała się bardzo popularna, a jej piosenki zaczęły się pojawiać w rozgłośniach na całym świecie.

Jej kariera nabrała niewyobrażalnego tempa. Wszystko to za sprawą wygrania Yamaha World Popular Song Festival oraz 33. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, na którym reprezentowała Szwajcarię. Po tym zainteresowała się nią jedna z największych wytwórni muzycznych. To wtedy wydała przełomowe dla dalszej kariery albumy, które przyniosły jej popularność i tytuł jednej z najbardziej popularnych diw wszech czasów.

W 1999 roku wokalistka postanowiła mocno zwolnić i skupić się na życiu prywatnym. Gwiazda po przerwie wróciła na scenę, a nawet miała wyruszyć w światową trasę koncertową. Wszystko najpierw przerwała pandemia, a później jej zły stan zdrowia.

Najpierw musieliśmy przenieść koncerty z powodu pandemii, teraz to są moje problemy zdrowotne, które powodują, że odkładamy wszystko… i niestety również anulujemy niektóre występy. Otrzymuję opiekę od moich lekarzy, biorę leki… Powrót do zdrowia zajmuje mi dużo więcej czasu, niż się spodziewałam – mówiła.

Jak się aktualnie czuje?

W jakim stanie jest Céline Dion. Siostra wokalistki komentuje

Kilka miesięcy temu Céline ze łzami w oczach poinformowała fanów, że jej stan zdrowia się pogarsza. Przykre objawy spowodowały problemy neurologiczne. Zdiagnozowano u nie zespół Moerscha-Woltmanna (nazywany zespołem sztywnego człowieka).

Wcześniej nie byłam na to gotowa, teraz mogę powiedzieć. Od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne. Było mi trudno o tym mówić. Niedawno zostałam zdiagnozowana. Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome, który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie – powiedziała.

Od czasu tego wyznania minęły już dwa miesiące, a wokalistka zniknęła nie tylko z życia publicznego, ale też z sieci, gdzie pojawiają się jedynie wspomnienia, ale fanom brakuje nowych wieści. Aktualne informacje o tym, co się z nią dzieje przekazała jej starsza o dwie dekady siostra. Claudette Dion wyjawiła, że Céline przebywa w Denver w stanie Kolorado w USA.

Otaczają ją specjaliści - przekazała w Journal de Montréal.

Claudette przekazała również, że stara się podtrzymywać siostrę na duchu i nieustannie zapewnia ją, że wróci jeszcze na scenę.

Zamiast płakać nad jej losem, staram się przekazać jej pozytywne wibracje i zapewnić, że pewnego dnia wyjdzie na scenę - przekazała magazynowi Claudette Dion.

Za powrót do zdrowia Céline kciuku trzymają fani z całego świata. My również czekamy na bardziej optymistyczne wieści.

  • Céline Dion z synami - Boże Narodzenie 2020
  • Celine Dion w Polsce w 2008 roku
  • Celine Dion w białej mini od Valentino jak Agnieszka Woźniak-Starak
  • Celine Dion
  • Celine Dion
  • Celine Dion
  • Celine Dion z synami - najnowsze zdjęcie
[1/7] Céline Dion z synami - Boże Narodzenie 2020
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także