Zapłakana Celine Dion przekazała koszmarne wieści. Nieuleczalna choroba zrujnowała jej karierę. To spotyka tylko jedną osobę na milion

Celine Dion

Celine Dion

Celine Dion przerwała milczenie. Opowiedziała o strasznej chorobie, która niszczy jej życie. Kariera wokalistki stoi pod dużym znakiem zapytania. 

Pochodząca z Kanady Celine Dion rozpoczęła karierę jako nastolatka. Od początku wspierał ją menadżer i przyszły mąż, Rene Angelil. Para doczekała się trzech synów: Rene Charlesa, Eddy’ego i Nelsona. Mąż wokalistki zmarł przed kilkoma laty. Przyczyną zgonu był rak gardła. Również Celine poważnie podupadła na zdrowiu. O jej chorobie media rozpisują się od wielu miesięcy.

W maju gwiazda enigmatycznie poinformowała o przełożeniu trasy koncertowej.

Najpierw musieliśmy przenieść koncerty z powodu pandemii, teraz to są moje problemy zdrowotne, które powodują, że odkładamy wszystko… i niestety również anulujemy niektóre występy. Otrzymuję opiekę od moich lekarzy, biorę leki… Powrót do zdrowia zajmuje mi dużo więcej czasu, niż się spodziewałam – mówiła.

Przerwała milczenie i doprecyzowała, z czym musi się zmagać.

Celine Dion jest nieuleczanie chora. Co jej dolega?

54-latka nagrała oświadczenie, w którym poinformowała, że po raz kolejny musi odwołać koncerty. Przypomnijmy, że w lutym 2023 roku miała odbyć tournée po Europie. Problemy spowodował zespół sztywnego człowieka (inaczej zespół Moerscha-Woltmanna). Jest to bardzo rzadkie, nieuleczalne schorzenie neurologiczne, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie.

Jak wiecie, zawsze byłam jak otwarta książka. Wcześniej nie byłam na to gotowa, teraz mogę powiedzieć. Od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne. Było mi trudno o tym mówić. Niedawno zostałam zdiagnozowana. Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome, który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie – powiedziała.

Dodała, że jest w trakcie rehabilitacji i próbuje wzmocnić organizm. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie grozi jej kalectwo. W niektórych przypadkach choroba prowadzi do utrwalenia niewłaściwej pozycji ciała, przez co chory musi poruszać się na wózku.

Śpiewanie to jest to, co robiłam przez całe swoje życie i to, co najbardziej kocham. Brakuje mi tego. Chciałabym was wszystkich zobaczyć ze sceny i dla was wystąpić. Podczas show daję z siebie 100 proc., ale teraz mój stan na to nie pozwala – wyjaśniła.

Na koniec wystąpienia zapewniła, że zrobi wszystko, by wrócić do występów przed publicznością.

Pełne oświadczenie poniżej.

Trzymamy kciuki za to, aby rehabilitacja przyniosła pożądane efekty.


Celine Dion

Celine Dion

Celine Dion

Celine Dion

Celine Dion

Celine Dion

Komentarze

 • Gość pisze:

  Jak inni dom ma dźieci ma ogród ma to niech wypie..tralala idzie na spacer inni nie mają tyle szczęścia a ostatnia focia najlepsza siwy dym i to tyle

  • gocha pisze:

   A ty debil jesteś i żeby los ci odwdzięczył się adekwatnie do twoich słów.

 • Gość pisze:

  Jej karierę załamała śmieć męża, teraz własne problemy ,niestety czasy dobre juz nie wrócą i bardzo jest mi przykro z tego powodu ,ponieważ od dziecka to była moja największa miłość. Powinna już osiąść u boku dzieci i poświęcić się 100%rodzinie bo w chorobie tylko rodzinę mamy i przy niej pozostajemy do końca.

 • Gość pisze:

  Życie jej nie oszczędza. Nie wiem dlaczego tak ma, bo wydaje się wrażliwa i serdeczna osoba.

 • Gość pisze:

  Bardzo mi żal Celine. Jest wspaniałą wokalistką, gwiazdą i cudownym człowiekiem. Mam wielką nadzieję że wróci w pełni do zdrowia. Tego jej życzę z całego serca❤️

 • Gość Becia pisze:

  Ma piękny głos przykre każdego może to spotkać jesteś sprawny i nagle coś się dzieje z twoim organizmem pozdrawiam .

 • Gość pisze:

  Biedna Celinka. To musi być strasznie dokluczliww schorzenie. Wysyłamy pozytywna energię i trzymamy kciuki za efekty w leczeniu.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×