Niewierząca Zofia Zborowska tłumaczy, dlaczego obchodzi Boże Narodzenie. Podała kilka powodów: „To trochę taka sama bajka, jak Halloween”

Zofia Zborowska

Zofia Zborowska

Zofia Zborowska nie ukrywa swoich poglądów dotyczących wiary. Wiadomo, że nie jest osobą praktykującą. Dlaczego obchodzi Boże Narodzenie? Wszystko wyjaśniła. 

Zofia Zborowska to jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Ogromną sympatię fanów zyskała dzięki serialowi Barwy Szczęścia, gdzie wciela się w postać sympatycznej dentystki Anety. Chociaż w serialu nie pojawiała się już od dłuższego czasu to i tak wzbudza spore zainteresowanie. Ku uciesze fanów jest obecna w social mediach, gdzie na bieżąco informuje o tym, co aktualnie dzieje się w jej życiu. Gwiazda od niedawna dzieli zawodową karierę z opieką nad córeczką. Nadzieja przyszła na świat w sierpniu i jest oczkiem w głowie rodziców.

Mama uroczej dziewczynki przed internautami nie ma zbyt wielu tajemnic. W czasie ciąży chętnie odpowiadała na pytania fanów i zdradzała, jak wyglądają jej przygotowania do narodzin pierwszej pociechy.

Zofia Zborowska jest niewierząca. Dlaczego obchodzi Boże Narodzenie?

Zofia Zborowska chętnie dzieli się w sieci poglądami na różne tematy społeczne, nawet te, które wzbudzają sporo kontrowersji. Jednym z nich są kwestie wiary. Wiadomo, że nie będzie chrzciła córeczki. Chce, aby taką decyzję jej dziecko podjęło z pełną świadomością.

To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu – pisała w sieci.

Na instagramowym profilu aktorki co jakiś czas pojawia się okno pytań dla fanów. Najczęściej pytają oni o jej uroczą pociechę. Tym razem jednak z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jednego z jej obserwatorów zainteresowała kwestia tego, jak gwiazda obchodzi ten czas i dlaczego pomimo tego, że deklaruje się jako osoba niepraktykująca, celebruje te ważne dla katolików dni.

Z wielu powodów, np. wiele osób w naszej rodzinie to osoby wierzące. Ja natomiast mam do tego stosunek sentymentalny – odpowiedziała.

Postarała się też wyjaśnić genezę świąt Bożego Narodzenia, które według niej są bardziej marketingowym zabiegiem i mają niewiele wspólnego z faktami o narodzinach Jezusa.

Wiecie, dlaczego święta Bożego Narodzenia są obchodzone akurat w grudniu, w tym czasie? Bo nie ma to nic wspólnego z urodzinami Jezusa. Urodził się albo na wiosnę albo na jesieni. Natomiast chodziło o to, aby poganie mieli łatwe przejście na »właściwą« wiarę. Słowianie 24 grudnia obchodzili święto słońca. Poczytajcie sobie o tym. Także dla mnie Boże Narodzenie to trochę taka sama bajka jak Halloween. W sensie taki mam do tego stosunek. Lubię, szanuję, ale więcej w tym marketingu i ściemy, niż faktów – dodała.

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia jest tak wciągająca, że nawet osoby, które na co dzień nie są blisko kościoła, zdecydowanie czują roztaczającą się dookoła niezwykłą aurę.


Zofia Zborowska o Bożym Narodzeniu

Zofia Zborowska o Bożym Narodzeniu

Zosia Zborowska - święta Bożego Narodzenia 2015 i Wigilia u gwiazd

Zosia Zborowska - święta Bożego Narodzenia 2015 i Wigilia u gwiazd

Zofia Zborowska - święta 2016, Wigilia zdjęcia

Zofia Zborowska - święta 2016, Wigilia zdjęcia

Komentarze

 • Gość świąteczny pisze:

  Aktorka z niej żadna , a dzięki tym kontrowersyjnym wypowiedziom przynajmniej zwraca na siebie uwagę. Biedna dziewczyna w sumie nie wierzy w Boga , ale Boże Narodzenie świętuje .

 • Ewa pisze:

  Biedna nieszczesliwa kobieta.

  • Renia pisze:

   Też tak myślę!
   Totalny pustak, A nadano jej takie mąąądre imię! Niepotrzebnie!

 • Marianna pisze:

  Każdy ma prawo do swobody i wyznania, pozdrawiam i za parę dni będzie życzę Ci, więc może już od teraz bądźmy braćmi!!!!!!!!!

 • Gość pisze:

  Przynajmniej przyznała tym czasem urodzin, że Jezus istniał, może niechcący

 • Gośka pisze:

  Ma rację, co tu rozumieć? Jeśli jej rodzice są wierzący i bardzo chcą spędzić z nią rodzinny czas, a dla niej najważniejsza jest rodzina to chyba wybór jest prosty.. katolki wolałyby żeby powiedziała „ nie mogę do was przyjść bo to święto kościelne, sorry zovaczymy się później „😂🤣😂księża maja ja w tyłku to ona ich tez

 • Andrew mechanik pisze:

  Typowy kurzy móżdżek.Komunistka powinna celebrować 22 lipca.

 • Gość pisze:

  tez jestem osoba niewierząca , i jestem z tego bardzo zadowolona , i całkowicie zgadzam się z opinia p. zofii.
  Wierzacy są oczywiście źli na niewierzących , bo jak oni maja przechlapane z tymi kościołami i facetami w sukienkach , i i inni tez tak powinni mieć . Kościołkowi to najgorszy typ człowieka , zawistny naród , i dlatego najbardziej Polaków nienawidzą Polacy , bo większość to kosciolkowa ciemnota.Nie obchodzę żadnych świat i naprawdę dobrze mi z tym

  • Kościółkowa ciemnota pisze:

   O jak miła wypowiedź ateisty . I kto tu pluje jadem na drugiego człowieka ….

  • Gość pisze:

   Nie wierzę i nie odchodzę jest ok każdy ma prawo a p.Zofia nie wierzy ale święta odchodzi. To jest dziwne i nie trzyma się kupy.

 • Gość pisze:

  Baba powinna sie przymknac, bo to co mowi to kompletna porazka…..sama tez jest wielka porazka….👎🏻

  • Xyz pisze:

   Prawdą jest to co mówi.

  • Gość pisze:

   Proponuję posłuchać świadectwa Leszka Dokowicza, czy b. egzorcysty ks Piotra Glasa o zagrożeniach duchowych, czy jego historię, jak został egzorcystą. A potem siegnąć po Gabriela Amortha. Warto się obudzić, bo jesteśmy na tym świecie tylko na chwilę

 • Gość pisze:

  idiotyczne tłumaczenie silącej się na oryginalność dziewuchy

 • Gość pisze:

  Wierzy kiedy chce i obchodzi swieta które jej pasują. Ogólnie ja lubię,ale tutaj popłynęła z tematem.

 • Gość pisze:

  Pierniczy jak potluczona, niedouczona, hippkrytka…. chyba jedynie te brednie powodują, że jeszcze o niej ktoś mówi… jeśli nie jest wierzący A sentymentalna to z rodziną niech się spotyka o wschodzie słońca i czci wschód ksiezyca

 • Ja pisze:

  To się nazywa hipokryzja… Albo wierzę w Boga i obchodzę Boże Narodzenie albo nie i już…

  • misia pisze:

   Te święta to tradycja pogańska, to fakt, więc tobie wypada się douczyć, Ja też nie wierzę w w jezuska, bo typ po prostu był zwykłym bezrobotnym, który znalazł taki sposób na życie…a że ludzie byli wtedy mniej światli, to wyszła taka historia. Święta będę obchodzić bo jest wolne, można dobrze zjeść, i obdarować bliskich prezentami. Na dodatek nikt mi tego nie zabroni!:D

 • Gość pisze:

  Wspolczuje…

 • Gość pisze:

  Troche trąci hipokryzją. Obchodze bo inni w rodzinie obchodzą? Rownie dobrze mogę ochrzcić bo inni chrzczą. A argument ze stres towarzyszy chrztowi i komunii w dzieciństwie totalnie z czapy. Wszystko zalezy od rodzicow. Nie lepiej powiedziedziec ze nie bo nie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×