Zosia Zborowska w ciąży usłyszała niepokojącą diagnozę. Zmaga się z chorobami, o których nie miała pojęcia: „Mam turbo farta, że pani doktor to odkryła”

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska jest w ciąży. Przyszła mama zmaga się z poważnymi chorobami, które wykryli u niej lekarze. Co jej dolega i do czego namawia internautki?

Zofia Zborowska przez kilka miesięcy ukrywała, że jest w ciąży. Gdy udostępniała nowe zdjęcia w sieci, kadrowała je tak, by nie było widać rosnących krągłości. Odkąd w niedzielę potwierdziła, że zostanie mamą, już nie kamufluje swojego stanu. W jednej z relacji na Instastory zdradziła, że będzie publikować treści związane z ciążą. Nie zdominują one jednak jej profilu:

Tyle miesięcy ukrywaliśmy to i teraz trochę czuję się obdarta z tajemnicy. I to jest śmieszne, bo nie wiedziałam jak mam teraz z wami gadać. Bo mogę teraz na legalu sapać i pokazać wydęty bebzon… brzunio, przepraszam. Nie jest tak, że teraz ten profil będzie wyłącznie o ciąży. Ale z drugiej strony, jeśli będę mówić o ciąży, to będę mówić prawdę.

Zofia Zborowska w ciąży dowiedziała się o chorobie. Co jej dolega?

Zosia Zborowska w kolejnym nagraniu nawiązała do swojego stanu. Wyjaśniła, dlaczego tak bardzo emocjonalnie reagowała na pytania o plany macierzyńskie. Powiedziała, że w jej ocenie są one niewłaściwe, ponieważ nie powinno się ich zadawać, nie znając historii danej kobiety:

W XXI wieku kwestia „posiadania” dzieci jest tak cholernie indywidualną i prywatną sprawą, że aż mnie krew zalewa, jak widzę tego typu wiadomości do mnie albo do moich koleżanek. Może nie chcę mieć dzieci? Może nie mogę? Może nie stać mnie na in vitro, więc moje marzenie nigdy się nie spełni? Może poroniłam i boję się podjąć kolejną próbę? Może mój partner/partnerka nie chcą, a ja chcę i jest to dla mnie bardzo bolesne? Może staram się od wielu miesięcy i nam nie wychodzi? Może jestem chora i boję się, że moje dziecko odziedziczy chorobę? Jest TYSIĄCE POWODÓW, zatem KU**A MAĆ LUDZIE – MYŚLCIE zanim kolejny raz zadacie takie pytanie.

Gwiazda zaapelowała do fanek, które mają problemy lub planują zajść w ciążę, by się przebadały:

Uważam, że to badanie powinna zrobić każda dziewczyna. Ono kosztuje kilka stów. Nie wiem, czy o tym mówić, ale powiem, bo może ktoś się stara i nie wychodzi albo ma jakieś przykre doświadczenia.

Zosia Zborowska powiedziała, że dzięki badaniom wykryto u niej trobmbofilię, czyli wrodzoną nadkrzepliwość krwi. Może być ona szczególnie niebezpieczna dla przyszłych mam. Jak podaje portal medonet.pl, „podczas ciąży krew staje się gęstsza, co jeszcze bardziej zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepów. W ich wyniku może dojść do poronienia, śmierci płodu, odklejenia się łożyska czy stanu przedrzucawkowego”. Aktorka dodała, że zmaga się też z zespołem antyfosfolipidowym:

Została u mnie zdiagnozowana choroba krwi przez moją wspaniałą panią doktor. Mam turbo farta, że ona to odkryła, bo nie wiem, jak by to się mogło skończyć. Sprawdźcie sobie w Internecie, co to jest trombofilia lub zespół antyfosfolipidowy i zbadajcie, czy macie coś takiego, czy nie. Trombofilia to jest wrodzona choroba, a zespół antyfosfolipidowy jest czymś nabytym.

Zofia Zborowska podkreśliła, że wspomniane choroby mogą doprowadzić do licznych komplikacji w trakcie ciąży. Aktorka w czasie oczekiwania na maleństwo i połogu musi przyjmować zastrzyki rozrzedzające krew. Przez wiele lat nie miała pojęcia, że zmaga się ze wspomnianymi problemami zdrowotnymi.


Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Zofia Zborowska o chorobie w ciąży

Komentarze

 • Gość pisze:

  Po co ona wrzuca tak paskudne zdjęcia? Koszmar

 • Gość pisze:

  Ale po co o tym opowiadac choroby to yez bardzo osobista sprawa .

 • slawa pisze:

  wszystko na sprzedaz byle slawa byla. co za ludzie, a potem larum ze ludzie oceniaja. .

 • Gość pisze:

  Zofia to akurat książkowy przykład egotysty z ciekawymi naleciałościami egomanii

 • Gość pisze:

  Egotystka książkowy przykład

 • Gość pisze:

  Jakos mi jej nie żal.

 • Gość pisze:

  Mialam zdiagnozowana trombofilie wiele lat temu, wlasnie wczasie kiedy planowalam zajsc w ciaze, moj lekarz wtedy zalecil mi branie aspiryny codziennie przez 9 miesiecy ( aspiryna rozrzedza krew ) zaraz po urodzeniu dziecka i w czasie pologu podawali mi zastrzyki z heparyny. Wszystko zakonczylo sie dobrze , dziecko piekne , zdrowe. Dodam ze czesto dochodzi do poronienia w pierwszym trymestrze jezeli ta choroba nie jest zdiagnozowana . To badanie jest bardzo wazne i kazdy lekarz powinien je zalecic

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×