Financial Times, Forbes, BBC News – Zagraniczne media o śmierci Jana Kulczyka. Cały świat żegna polskiego miliardera

Zagraniczne media o śmierci Jana Kulczyka

Zagraniczne media o śmierci Jana Kulczyka

Gdzie za granicą napisano o śmierci Jana Kulczyka?

Wiadomość o śmierci Jana Kulczyka wywołała ogromne poruszenie nie tylko w polskich mediach. Dzisiaj o odejściu najbogatszego polskiego biznesmena jest głośno w wielu miejscach na świecie. Informację o tym, że Jan Kulczyk nie żyje przekazały media m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Szwajcarii, Czechach, Iraku, Izraelu, we Włoszech, Francji czy na Ukrainie.

Jan Kulczyk był podziwiany na całym świecie. Pozostawił wybudowany przez siebie fundament polskiego biznesu: Kulczyk Investments, firmę, która angażowała się w różne sektory gospodarcze: energetykę, infrastrukturę, browarnictwo, usługi finansowe, przemysł chemiczny, wydobycie surowców naturalnych oraz przemysł motoryzacyjny.

Prywatnie Jan Kulczyk przyjaźnił się z największymi tuzami światowego biznesu. Znał wielu zagranicznych celebrytów, dziennikarzy i kolegów z branży.  W 2013 amerykański „Forbes” umieścił Jana Kulczyka na 384. miejscu w rankingu najbogatszych ludzi świata, określając jego majątek na 3,5 mld dolarów.

O śmierci najbogatszego Polaka doniosły m.in. „Fox News”, „Reuters”, „The New York Times”, „Le Soir”, „Indian Express”, „Bloomberg Bussines”, „Liga Novosti”, Ansa.it, ukraiński „Forbes” i wiele innych. Screeny wybranych publikacji w galerii zdjęć.

Zobacz: Co z gigantycznym konsorcjum po śmierci Jana Kulczyka?

Dzieci na pogrzebie Jana Kulczyka

Jan Kulczyk


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×