19-letni Xavier Wiśniewski apeluje do rządu ws. telefonu zaufania. Podzielił się tragiczną historią. „Sam miewam takie myśli”

Xavier Wiśniewski

Xavier Wiśniewski

Xavier Wiśniewski zabrał głos w sprawie braku rządowej dotacji dla Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Sprawa oburzyła go na tyle, że podzielił się osobistym doświadczeniem. Co zdradził?

Xavier Wiśniewski jest synem Michała Wiśniewskiego i Mandaryny. To najstarsze z pięciorga dzieci wokalisty Ich Troje. W czerwcu skończy 20 lat. Już od pierwszych chwil życia dorastał pod okiem kamer. Gdy był małym dzieckiem, jego ojciec był u szczytu popularności, a życiem prywatnym artysty interesowały się tłumy Polaków. Spowodowało to, że powstał reality show, w którym zdecydował się wpuścić ekipę telewizyjną do swojego domu. Razem z Martą pokazywali, jak wygląda ich praca i codzienność, dlatego Xavier i jego o rok młodsza siostra Fabienne od najmłodszych lat gościli na ekranie.

Teraz gdy są już dorośli, również nie stronią od blasku fleszy. Po rodzicach odziedziczyli artystyczne zacięcie. Córka Wiśniewskich zdaje na Akademię Sztuk Pięknych, a Xavier próbuje już swoich sił w muzyce. Założył kanał na YouTube, gdzie trafiły jak na razie jego cztery piosenki: Prąd, Cali, Mgła i Echo.

Xavier Wiśniewski o telefonie zaufania i myślach samobójczych

Xavier ze względu na popularność swoich rodziców, a także na to, że sam zdążył już wkroczyć do świata show-biznesu, jest obiektem zainteresowania fanów. Młody mężczyzna bardzo aktywnie prowadzi konto na Instagramie, z którego można dowiedzieć się o nim wielu ciekawostek. Ostatnio pochwalił się między innymi zdjęciem ze swoją piękną dziewczyną.

Na Instastory postanowił też poruszyć bardzo ważną kwestię. Z początkiem tygodnia poinformowano, że Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży traci rządowe dofinansowanie, co równa się z tym, że przestanie istnieć. Młody muzyk nie godzi się z tym stanem rzeczy i chociaż nie chciał do tej pory zabierać głosu na tematy polityczne, to postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie.

Xavier przyznał, że wielu młodych ludzi nie ma z kim porozmawiać w trudnych momentach. Przytoczył kilka tragicznych przykładów ze swojego otoczenia dotyczących samobójstwa. Z życiem pożegnało się trzech jego szkolnych kolegów i przyznał, że sam czasami miewa takie myśli.

To jest jakiś żart. Dzieciaki nie wiedzą gdzie szukać wsparcia. Fakt faktem raczej często nie korzystają z tej możliwości, ale to chyba nie jest powód do odbierania jednej z desek ratunku? Wielu moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze i o tym się NIE MÓWI. Z mojego gimnazjum odeszły TRZY OSOBY bo CZUŁY SIĘ NIEPOTRZEBNE. Zero wsparcia, a z całym szacunkiem – psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków. Sam miewam takie myśli i wiem, jak istotny jest dialog – napisał Xavier.

Trzeba przyznać, że ta sprawa naprawdę go poruszyła do tego stopnia, że zdecydował się na bardzo osobiste zwierzenia. Sporo kontrowersji jakiś czas temu wywołała jego piosenka Mgła, w której śpiewa o strachu i śmierci. Na ten temat w rozmowie z reporterką Jastrząb Post wypowiedziała się Mandaryna. Poniżej możecie wysłuchać wspomnianego utworu Xaviera.


kfkfllf4
mmmkfkg
mdmfmf,m,f

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×