Po latach ruszają zdjęcia do filmu o Violetcie Villas! Aktorka jest już wybrana! To gwiazda największych musicali

Violetta Villas

Violetta Villas

To wspaniałe wieści! W końcu ruszają zdjęcia do produkcji poświęconej Violetcie Villas. Wiadomo, kto zagra postać legendarnej polskiej diwy. O którą aktorkę chodzi?

Violetta Villas (właśc. Czesława Gospodarek) była jedną z najbardziej utalentowanych kobiet w historii polskiej muzyki popularnej. Nie tylko miała świetny głos, lecz również była multiinstrumentalistką: grała na fortepianie, puzonie i na skrzypcach. Karierę zaczynała w ojczyźnie, jednak z czasem zaczęła występować w krajach Zachodu, głównie w Stanach Zjednoczonych i we Francji. W osiągnięciu międzynarodowej kariery pomogła jej znajomość języków. Królowa sceny mówiła po francusku, niemiecku, rosyjsku i walońsku.

W ciągu kariery wydała łącznie osiem albumów studyjnych, osiem minialbumów, jeden koncertowy, a także blisko trzydzieści singli. W lutym 2011 roku obchodziła 50-lecie obecności w show-biznesie. Niestety jej stan zdrowia gwałtownie się pogorszył w tym czasie. W grudniu tego samego roku znaleziono ją martwą we własnym domu.

Violetta Villas: kto zagra ją w filmie biograficznym?

Reżyserka i scenarzystka Karolina Bielawska jeszcze w czerwcu rozpocznie zdjęcia do nowego projektu pt. Violetta i dzięcioł, do czego przymierzała się od 2016 roku. Problemem były dwie kwestie: pozyskanie zgody rodziny zmarłej i zwiększenie budżetu, przez które Studio Munka zrezygnowało ze współpracy. Studio Lava Films szczęśliwie zdecydowało się przejąć pracę nad projektem, a pieniądze na jego  finalizację dołożył Państwowy Instytut Sztuk Filmowej.

Bielawskiej udało się namówić do współpracy jedynego syna Villas, Krzysztofa Gospodarka, czyli wspominanego w tytule „Dzięcioła”. Współautorką scenariusza jest żona mężczyzny, Małgorzata Gospodarek. Film opowie historię artystki w taki sposób, jak zapamiętał ją mężczyzna. Producenci mają już aktorkę, która wcieli się w rolę diwy. Niestety nie wiadomo, o kogo chodzi. Reżyserka dzieła ujawniła tylko, że to gwiazda znana z musicali.

Premierę filmu zaplanowano na 2023 rok. Do tego czasu można się zapoznać z innymi dziełami Bielawskiej: Mów mi Marianna Warszawa do wzięcia. 

Kto waszym zdaniem powinien zagrać Violettę Villas?


Violetta Villas

Violetta Villas Fot. akpa

Violetta Villas
Violetta Villas

Violetta Villas

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×