WOŚP 2022. Najbardziej tandetna suknia w historii wyborów Miss trafiła na aukcję. Cena kontrowersyjnej sukni „z kurą” już przyprawia o zawrót głowy, a licytacja dopiero co się zaczęła

Natalia Balicka na Miss Supernational

Natalia Balicka na Miss Supernational

Na aukcję WOŚP trafiła kreacja Natalii Balickiej z Miss Supranational. Chodzi o czerwoną suknię z doczepionym orłem – z tego stroju naigrywały się tysiące Polaków.

Trwa 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na stronie WOŚP podano:

Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

Wczoraj przedstawiliśmy listę ciekawych aukcji. Wśród wyróżnionych przedmiotów znalazły się m.in. te wręczone przez Donalda TuskaRoberta Lewandowskiego Magdę Gessler. Teraz WOŚP postanowiła wesprzeć też Ela Piorun. Projektantka przekazała na licytację „sukienkę narodową”, w której modelka Natalia Balicka wystąpiła na finale Miss Supranational.

Pamiętacie sukienkę Natalii Balickiej? Właśnie trafiła na aukcję

Wspomniana sukienka jest czerwona, długa aż do ziemi i ma doczepioną wstawkę z kształtem przypominającym orła białego. Jak czytamy w opisie aukcji:

Sukienka narodowa Miss Supranational 2021, którą zaprojektowała projektantka Ela Piorun. Marka Ela Piorun od 6 lat działa na polskim rynku modowym. W tym czasie zachwyciła swoimi projektami wiele Kobiet ze świata biznesu, show-biznesu, polskiej sceny politycznej. To marka która specjalizuje się w szyciu na miarę, co daje możliwość idealnego dopasowania. Twórczyni Ela Piorun, stawia na elegancję w komfortowym wydaniu, kreacje kojarzone są niebanalnymi pomysłami, konstrukcją, detalem i tkaninami.

Przypomnijmy, że kreacja była krytykowana przez tysiące osób. Wiele z nich uważało, iż jest ona po prostu kiczowata. Co ciekawe, niezadowolenia nie kryła nawet Balicka.

Sukienka przyjechała do mnie na samo zgrupowanie. Ja, jak ją zobaczyłam byłam bardzo niezadowolona z wykonania, ponieważ projekt wyglądał zupełnie inaczej (od wcześniej zakładanego – przyp. red.) – powiedziała już po przegranym konkursie.

Podkreśliła też, że zwyczajnie nie mogła zrezygnować z założenia tej sukni.

Ja się godziłam na coś zupełnie innego, ale będąc na zgrupowaniu niestety nie mogłam już nic z tym zrobić, ponieważ nie miałyśmy tam na nic innego czasu – wyjaśniła.

Balicka nie rozumiała ponadto, dlaczego to akurat ona jest hejtowana przez Polaków.

Nie rozumiem tej fali hejtu, która się na mnie wylała, bo ja zrobiłam naprawdę wszystko, co mogłam, żeby jak najlepiej zaprezentować nasz kraj, a po prostu internet aż huczał od tego, jak ja mogłam taką sukienkę założyć. Wyobraźcie sobie, że nie miałam innego wyjścia i też obowiązywały mnie jakieś umowy, więc niestety nie mogłam nic innego zrobić – podsumowała.

Sama Piorun zawzięcia broniła projektu i wręcz nie mogła się go nachwalić.

Wybory Miss Supranational mają w programie pokaz strojów narodowych. Bardzo się cieszę, że dzięki mojej kreacji wiele osób zainteresowało się tym konkursem i samą kandydatką. Uważam, że suknia narodowa mojego projektu jest piękna, szlachetna a przede wszystkim w tematyce barw narodowych – powiedziała w jednym z wywiadów.

Tę opinię musi podzielać grono ludzi. Licytacja w ramach WOŚP wzbudziła zainteresowanie co najmniej kilkunastu osób. W chwili pisania artykułu cena sukni stanęła na 1 325 złotych! Mamy nadzieję, że kreacja przysłuży się nowemu właścicielowi. Suknię można licytować TUTAJ.


Sukienka narodowa by Ela Piorun

Sukienka narodowa by Ela Piorun

Natalia Balicka - jedna z kreacji na Miss Supranational 2021

Natalia Balicka - jedna z kreacji na Miss Supranational 2021

Natalia Balicka - Miss Supranational 2021

Natalia Balicka - Miss Supranational 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  Suknia taka jak rządy piso-klero-komuny w Polsce.

 • GośćAAA pisze:

  Straszne.jak można tak kompromitowac symbole narodowe.Ten orzeł to ni kura ,ni gęś,ni labadz….Biedna ta miss która musiała to ubrac.To gorsze niż disco polo.

 • Gość pisze:

  Ta suknia jest dokładnie taka jak rządy pisu – założenia piękne i wzniosłe a wykonanie fatalne i karykaturalne

 • Gość pisze:

  To coś koło orła nawet nie leżało. To jakaś wyliniała kura

 • Gość pisze:

  Nie krzyczy, bo to pisowskie zamówienie na kurzego orła poszlo:)

 • Gość pisze:

  I jakoś PiS nie krzyczy, że to obraza symbolu narodowego. Jak można było tak zeszpecić orła !!! Masakra !!!!😡

 • Paris hilton pisze:

  Piękna sukienka i piękny gest !! Brawo

 • Gość pisze:

  „… zaprojektowała projektantka Ela Piorun. Marka Ela Piorun od 6 lat działa na polskim rynku modowym. W tym czasie zachwyciła swoimi projektami wiele Kobiet ze świata biznesu, show-biznesu, polskiej sceny politycznej.”

  Korekta:
  – „Firma” działa od 6 lat, bo od tyłu pis jest u wladzy;
  – Elzbieta Piorun nie jest żadna projektantka, tylko krawcową usiłującą projektowac;
  – „zachwyciła swoimi projektami” jedynie Dudowa, której szyję tę naftaline;
  – zapewne w związku z powyższym, dostąpiła zaszczytu zrobienia kury narodowej:)))

 • Gość pisze:

  Ta sukienka jest okropna Na manekinie jeszcze brzydsza niż na Natalii Balickiej

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×