Kamil Glik w żałobie. Ogromna tragedia w rodzinie piłkarza

Kamil Glik w żałobie

Kamil Glik jest w żałobie. W jego rodzinie doszło do tragedii — zmarł Walter Glik, dziadek piłkarza, o czym media poinformowano w czwartkowy wieczór. Mężczyzna miał 79 lat.

Kamil Glik to znany sportowiec, który nie tylko gra w polskiej reprezentacji, ale także w monakijskim klubie AS Monaco. Chociaż ma dopiero 32 lata, pojawiał się na boisku podczas ważnych sportowych wydarzeń, wśród których warto wymienić m.in. Mistrzostwa Europy 2016 i Mistrzostwa Świata 2018.

Jak to się stało, że Kamil zainteresował się piłką nożną? Okazuje się, że zamiłowanie do sportu ma w genach — „w nogę” grali wszyscy mężczyźni w jego rodzinie. Dziadek Walter w LZS Siedlce na Opolszczyźnie, tata i wujek w maleńkim Społem Jastrzębie.

Ojciec Kamila zmarł, gdy ten zaczął robić karierę. W tym czasie mógł liczyć na wsparcie mamy, a także dziadków, którzy wiernie kibicowali mu podczas wielu meczów.

Kamil Glik w żałobie. Walter Glik – dziadek piłkarza nie żyje

Niestety w czwartkowy wieczór do mediów dotarły smutne wiadomości. Walter Glik nie żyje. Mężczyzna miał 79 lat. Odszedł nagle, przyczyny śmierci nie zostały ujawnione. Pogrzeb mężczyzny odbył się w środę, 12 lutego w kościele św. Barbary i św. Józefa w Jastrzębiu-Zdroju.

Kamil Glik na Mundialu 2018

Kamil Glik na Mundialu 2018

Kim był Walter Glik?

Dziadek Kamila Glika urodził się w miejscowości Siedlec, położonej na Opolszczyźnie. Interesował się piłką nożną, zaczął więc grać w lokalnym klubie. Z czasem porzucił boisko, decydując się na inny zawód. Po przeprowadzce na Górny Śląsk pracował jako ślusarz i spawacz. Gdy jego wnuk osiągał sukcesy, on wiernie mu kibicował. W miarę możliwości pojawiał się na meczach, by trzymać kciuki za jak najlepsze wyniki Kamila.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda polskiego „The Voice Senior”. Widzowie i producenci pogrążeni w żałobie


Kamil i Marta Glik – święta Bożego Narodzenia 2018

Kamil i Marta Glik – święta Bożego Narodzenia 2018

Kamil Glik na Mundialu 2018

Kamil Glik na Mundialu 2018

Kamil i Marta Glikowie z chrzestnymi córki

Kamil i Marta Glikowie z chrzestnymi córki

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×