Uzbrojony mężczyzna wtargnął w Boże Narodzenie do zamku Windsor. Co z królową Elżbietą II? Jest oficjalny komunikat policji

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II z rodziną przeżyli w Boże Narodzenie chwile grozy. Na teren zamku Windsor wtargnął uzbrojony 19-latek. Co się wydarzyło? Jest oficjalny komunikat policji.

Królowa Elżbieta II jest obecnie najdłużej panującym monarchą na świecie. Objęła tron w 1952 roku, a jej uroczysta koronacja obyła się rok później. Od tamtej pory jest głową rodu Windsorów i krajów Zjednoczonego Królestwa. Monarchini stoi także na czele kościoła anglikańskiego. Z wyjątkową radością każdego roku celebruje ona święta Bożego Narodzenia. Jednak w ostatnich latach nie należały one dla niej do najprzyjemniejszych. Poprzednio spędziła je jedynie ze swoim mężem księciem Filipem z uwagi na pandemię koronawirusa.

W tym roku Boże Narodzenie jest dla niej szczególnie trudne. Pierwszy raz od 75 lat spędzi je bowiem bez ukochanego męża. Książę Edynburga zmarł w kwietniu, czym złamał jej serce. Z uwagi na stan zdrowia i pandemię Covid-19 królowa w tym roku również stroniła od tłumów, a na zamku Windsor, gdzie obecnie przebywa odwiedził ją jedynie książę Karol z żoną Camillą.

Królowa Elżbieta II przeżyła chwile grozy. Uzbrojony 19-latek wtargnął na zamek Windsor

Królowa Elżbieta II już jakiś czas temu zrezygnowała z bardziej wyczerpujących aktywności. Prasa donosiła, że nie czuje się najlepiej, a do tego szalejący koronawirus nie ułatwia sprawy. Na zamku Windsor zadbano jednak, by ten czas monarchini spędziła najpiękniej, jak się tylko da. Już na początku grudnia stanęła tam imponujących rozmiarów choinka oraz inne piękne dekoracje.

W Boże Narodzenie doszło jednak do przykrego incydentu. Do zamku chciał się dostać uzbrojony 19-latek. O wszystkim policja poinformowała w oficjalnym komunikacie. W zamku Windsor przebywała wówczas monarchini razem z księciem Karolem i księżną Camillą.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem naruszenia lub wtargnięcia na chroniony teren i posiadania „broni ofensywnej”. Trafił do aresztu. Możemy potwierdzić, że procesy bezpieczeństwa zostały uruchomione w momencie, gdy mężczyzna wszedł na teren, w związku z czym nie udało mu się dotrzeć do żadnego z budynków – przekazała The Daily Mail nadinspektor Rebbecca Mears.

W związku z incydentem trwa śledztwo wyjaśniające. Sky News podało, że 19-latek, który wtargnął z bronią na teren Windsoru, pochodzi z Southampton. Rodzina królewska została powiadomiona o całym zajściu, a podczas zatrzymania nikt nie ucierpiał.


Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wysłała wiadomość Joe Bidenowi

Królowa Elżbieta II wysłała wiadomość Joe Bidenowi

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Królowa Elżbieta II wygłosiła świąteczne orędzie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×