Na oficjalnych spotkaniach sączą białe wino. A w domowym zaciszu? Znamy ulubione trunki royalsów. Wybór księżnej Kate zaskakuje

Ulubione trunki członków rodziny królewskiej

Ulubione trunki członków rodziny królewskiej

Sprawdziliśmy jakimi trunkami lubią raczyć się członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Królowa Elżbieta II ma aż kilka ulubionych drinków, ale to upodobania księżnej Kate zaskakują najbardziej. 

Brytyjska rodzina królewska wzbudza ogromne zainteresowanie, od królowej Elżbiety II aż do jej prawnuków. Nie tylko mieszkańcy Wielkiej Brytanii przyglądają się ich poczynaniom. Już dawno zyskali sympatię sporej części świata.

Ostatnio w ich życiu dzieje się całkiem sporo. Po kilku latach względnego spokoju i sielanki nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Na początku zeszłego roku Meghan i Harry postanowili opuścić monarchię, zrzec się przywilejów i zamieszkać w USA. Po 12 miesiącach od wyjazdu z Londynu udzielili wywiadu Oprah Winfrey, w którym nie oszczędzili korony i członków rodu Windsorów. Zaledwie kilka tygodni później rodzina musiała zmierzyć się ze śmiercią księcia Filipa. Jednym z pozytywnych akcentów w tym trudnym czasie było pojawienie się na świecie córeczki Sussexów – Lilibet Diany.

Członkowie monarchii podobnie jak wiele osób odreagowuje stres lub świętuje ważne momenty przy lampce ulubionego trunku. Sprawdziliśmy, jakie alkohole chętnie popijają członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.

Ulubione drinki członków brytyjskiej rodziny królewskiej

Królowa Elżbieta II już od 70 lat nosi koronę. Od 2015 roku jest najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Podczas służby Zjednoczonemu Królestwu odbyła niezliczoną ilość spotkać, podczas których reprezentowała swoje państwo. W zaciszu Pałacu Buckingham spędzała jednak wieczory przy lampce ulubionego trunku. W 2017 roku szef kuchni monarchini Darren McGrady, zdradził, że  babcia Harry’ego i Williama od czasu do czasu wypija do kolacji lampkę jej ulubionego słodkiego niemieckiego wina. Lubi też raczyć się ginem czy Dubbonet.

Królowa Elżbieta II pije alkohol

Królowa Elżbieta II pije alkohol

Książę Harry nie jest wyjątkiem wśród brytyjskich mężczyzn i uwielbia wypić kufel piwa. W 2019 roku kilku Brytyjczyków miało spotkać Harry’ego i Meghan w pubie The Rose & Crown w Berkshire, który znajdował się dziesięć minut jazdy od ich domu Frogmore Cottage w Windsor. Wnuk królowej Elżbiety podobno wypił kilka kufli piwa w czasie, gdy jego synek Archie spał w ramionach swojej mamy. Na oficjalnych przyjęciach zawsze jednak wybiera białe wino.

Meghan Markle i książę Harry na przyjęciu na część księcia Karola

Swój ulubiony trunek ma także żona Harry’ego. Meghan Markle nawet blog The Tig, który prowadziła przed laty nazwała od Tignanello, czyli mieszanego włoskiego wina. W 2012 roku wyjawiła, że nic nie odpręża jej tak bardzo, jak kieliszek czerwonego wina:

Pod koniec długiego dnia nie ma nic, co lubiłbym bardziej niż kieliszek wina. Kiedyś byłam zwolennikiem: „to nie ma znaczenia, o ile jest czerwone”, ale potem dorosłam, podobnie jak moje podniebienie.

Meghan Markle

Meghan Markle

Książę William jeśli chodzi o picie, jest jak jego młodszy brat – on też lubi dobre piwo. W październiku został zauważony w londyńskim pubie Prince Albert w Battersea przy piwie z byłym angielskim pomocnikiem Frankiem Lampardem, gdy oglądali kwalifikacje do Euro 2020 z miejscowymi.

Książę William pije piwo w barze

Książę William pije piwo w barze

Księżna Kate podobnie jak jej mąż i szwagier też lubi napić się dobrego piwa. Jej ulubionym jest bardzo ciemny trunek o nazwie Guinness. Ze względu na swój kolor potocznie nazywane jest „czarnym towarem”. Podczas wizyty Kate wraz z księciem Williamem w Irlandii para wzięła udział w specjalnym przyjęciu w Guinness Storehouse’s Gravity Bar, gdzie mieli okazję skosztować kufla Guinnessa na oczach fotoreporterów.

Księżna Kate w zielonej sukience

Księżna Kate w zielonej sukience

Księżna Camilla wydaje się być prawdziwą koneserką wina! Żona księcia Karola jest prezesem Brytyjskiego Stowarzyszenia Winnic i przyznała, że ​​jeśli chodzi o picie, wychowała się jak Francuzka. Już od najmłodszych lat miała do czynienia z najlepszymi trunkami. To wszystko przez pracę jej ojca: „Ludzie zawsze mnie pytają, jak się w to wszystko zaangażowałem, cóż, po pierwsze kocham wino, ale po drugie, mój ojciec był w biznesie winiarskim, więc wychowałem się jako dziecko, pijąc wino i wodę, podobnie jak Francuzi ” – powiedziała na przyjęciu z okazji 50-lecia stowarzyszenia.

Księżna Camilla ma problemy z alkoholem

Księżna Camilla ma problemy z alkoholem


Książę William wybrał się do pubu

Książę William wybrał się do pubu

Książę William wybrał się do pubu

Książę William wybrał się do pubu

Księżna Kate w zielonej sukience w Irlandii. Jak wyglądała?

Księżna Kate w zielonej sukience w Irlandii. Jak wyglądała?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×