Syn Beaty Szydło zrzucił sutannę i zmienił nazwisko. Tak teraz zarabia na życie. „Poprosił o pomoc mamę”

Beata Szydło i Tymoteusz Szydło

Beata Szydło i Tymoteusz Szydło

Tymoteusz Szydło nie tylko porzucił kapłaństwo, ale także zmienił nazwisko. Znalazł też nową pracę. Czym teraz zajmuje się syn Beaty Szydło?

O Tymoteuszu Szydło zrobiło się głośno w 2019 roku. Media donosiły wówczas, że syn Beaty Szydło, który pełnił posługę kapłańską, został ojcem. Plotki zdementowano w oficjalnym oświadczeniu:

Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem – przekazał adwokat Maciej Zaborowski.

Krótko po tym zdarzeniu Tymoteusz zrezygnował z dalszej posługi kapłańskiej. Zrzucił sutannę, o czym poinformował za pośrednictwem Katolickiej Agencji Informacyjnej. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie udało mu się pokonać kryzysu wiary:

Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia.

Tymoteusz Szydło zmienił nazwisko. Gdzie pracuje?

Syn Beaty Szydło znów stał się bohaterem kolorowej prasy. OKO.press podaje, że Tymoteusz posługuje się nowymi danymi. Pod zmienionym nazwiskiem został zatrudniony w firmie ERG Bieruń Folie. Jest przedstawicielem handlowym i odpowiada za dystrybucję worków foliowych.

Te informacje w rozmowie z portalem potwierdził mecenas Maciej Zaborowski, który wystąpił jako przedstawiciel syna byłej premier. Poprosił o nieujawnianie nowej tożsamości swojego mandanta. Zdradził jednak, że Tymoteusz, odkąd odszedł ze stanu duchownego, nie chciał być na utrzymaniu rodziców. O pomoc w znalezieniu nowej pracy poprosił matkę:

Po odejściu ze stanu duchownego nie chciał być na utrzymaniu rodziców. Postanowił, że nie będzie wysyłał CV do różnych firm, aby nie nadawać tej sprawie dodatkowego rozgłosu. Poprosił o pomoc m.in. swoją mamę. Mama zwróciła się do różnych osób, m.in. do pana Daniela Obajtka. Od niego dowiedziała się, że w firmie ERG Bieruń poszukiwany jest ktoś do pracy – komentuje w rozmowie z OKO.press.

Mecenas dodał, że była premier chciała znaleźć pracę dla syna w sektorze prywatnym:

Pan Tymoteusz nie spodziewał się w tamtym czasie, że jego praca w prywatnej firmie, jaką jest ERG Bieruń może budzić jakiekolwiek kontrowersje.

Tymoteusz Szydło w firmie Daniela Obajtka jest zatrudniony od 1 października 2019 roku.


Ksiądz Tymoteusz Szydło, syn Beaty Szydło

Ksiądz Tymoteusz Szydło, syn Beaty Szydło

Syn Beaty Szydło - Tymoteusz Szydło

Syn Beaty Szydło - Tymoteusz Szydło

Beata Szydło 2016

Beata Szydło 2016

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×