Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14. Kto wygrał? A to zaskoczenie. Uwielbiany Michał Meyer nie okazał się najlepszy

TTBZ - finał

TTBZ - finał

Twoja Twarz Brzmi Znajomo finał 14 edycji show już za nami. Kto wygrał? Maja Hyży, Lesław Żurek, Michał Meyer czy Paweł Góral?

Program Twoja Twarz Brzmi Znajomo zadebiutował na ekranach telewizorów 8 marca 2014 roku. Właśnie wtedy po raz pierwszy znane i lubiane gwiazdy wcieliły się w legendy estrady. Show wygrała wówczas Katarzyna Skrzynecka. Aktorka tak świetnie poradziła sobie z powierzonym zadaniem, że zaproszono ją do udziału w kolejnej edycji, tym razem jednak w roli jurorki.

Od tego momentu minęło prawie siedem lat, a właśnie kończy się czternasta edycja. Nie brakowało w niej gwiazd – pełną listę poznasz tutaj. W sobotę 14 maja w finale zmierzyli się: Maja Hyży, Lesław Żurek, Michał Meyer i Paweł Góral.

Kto okazał się najlepszy?

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 14: Finał. Kto wygrał show?

Występujących artystów oceniali: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk. Program poprowadzili Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

Program otworzyła czwórka finalistów… jako Backstreet Boys! Bożyszcza nastolatek, uznawani za jeden z najpopularniejszych boysbandów na świecie. Maja Hyży jako Nick Carter, Lesław Żurek jako Kevin Richardson, Michał Meyer jako Brian Littrel oraz Paweł Góral jako AJ McLean wykonali utwór Get Down.

Decyzją widzów i współuczestników podium ukształtowało się następująco:

  • I miejsce i tytuł Twojej Złotej Twarzy zdobył Lesław Żurek.

Lesław Żurek, w finale zaśpiewał utwór Chałupy Welcome to Zbigniewa Wodeckiego. Popis wokalny aktor doceniło jury, które nie szczędziło pod jego adresem pochwał.

Zwycięzcy 14. edycji programu udało się wygrać aż dwa odcinki: w trzecim wykonał utwór pt. Już nie zapomnisz mnie Aleksandra Żabczyńskiego, a w dziewiątym zaprezentował się na scenie jako Thomas Anders z zespołu Modern Talking.

  • II miejsce i Srebrna Twoja Twarz – Paweł Góral.

Paweł Góral nie raz wzbudził zachwyt swoim talentem. W show kilkukrotnie wcielał się w żeńskie role, co zauważył Maciej Dowbor:

Trzeba przyznać, że Ty spośród facetów chyba miałeś największe szczęście do dobrych występów w roli kobiet?  – zapytał przed jego występem.

Góral wcielił się m.in. w Violettę Villas, a występ ten przyniósł mu zwycięstwo w pierwszym odcinku. Występował także jako Tina Turner, Sade i Celine Dion. W finałowym odcinku odtworzył występ Maryli Rodowicz z Sylwestrowej Mocy Przebojów 2020/2021  i wykonał utwór pt. Ale to już było. Aktor ubrany był w jej oryginalny sceniczny kostium, co zrobiło na widzach i jurorach ogromne wrażenie.

  • III miejsce i Brązowa Twoja Twarz  – Michał Meyer

Michał Meyer z odcinka na odcinek coraz bardziej zachwycał talentem aktorskim i wokalnym. Na długo zapamiętamy jego występ w roli Krzysztofa Krawczyka, m.in. dlatego, że sam legendarny wokalista docenił go i pogratulował mu tego wykonania. Występ przyniósł mu zwycięstwo w drugim odcinku show. W finale Michał zaśpiewał piosenkę You gave love a bad name Jona Boviego. I po raz kolejny zachwycił jurorów.

  • IV miejsce i Żelazna Twoja Twarz – Maja Hyży

Maja Hyży postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę i wykonała utwór Run to you Whitney Houston. Jej wykon został doceniony przez cały skład jurorski, szczególnie przez Małgorzatę Walewską.

Lesław Żurek nagrodę przeznaczył dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.


Twoja Twarz Brzmi Znajomo - I miejsce i Złota Twoja Twarz - Lesław Żurek

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - I miejsce i Złota Twoja Twarz - Lesław Żurek

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - II miejsce i Srebrna Twoja Twarz - Paweł Góral

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - II miejsce i Srebrna Twoja Twarz - Paweł Góral

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - III miejsce i Brązowa Twoja Twarz - Michał Meyer

Twoja Twarz Brzmi Znajomo - III miejsce i Brązowa Twoja Twarz - Michał Meyer

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×