Warnke jak Kurdej -Szatan. Gwiazda w ogniu krytyki w „Wiadomościach”. TVP nie miało litości dla aktorki

Katarzyna Warnke, Barbara Kurdej-Szatan

Katarzyna Warnke, Barbara Kurdej-Szatan

Katarzyna Warnke, podobnie jak Barbara Kurdej-Szatan, nie szczędziła krytyki pod adresem Straży Granicznej. Nie umknęło to uwadze TVP. Spadła na nią fala krytyki.

Katarzyna Warnke od lat występuje na deskach teatru oraz w na szklanym ekranie. Przez cztery lata szkoliła aktorski warsztat w Teatrze Wizji i Ruchu w Grudziądzu, a następnie studiowała historię sztuki w Warszawie, jednak ostatecznie nie ukończyła tego kierunku. W 2002 roku została absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Gwiazda jeszcze w trakcie nauki wykazała się olbrzymim talentem. Wyreżyserowała spektakl Drzewo tropików w zastępstwie za Jana Peszka, który wystawiono w Teatrze 38 w Krakowie. W kolejnych latach współpracowała z teatrami w Krakowie i Warszawie. Na szklanym ekranie zadebiutowała w 1998 roku, wcielając się w epizodyczną rolę w serialu Złotopolscy. Największą popularność zdobyła jednak dzięki wcieleniu się w postać doktor Magdy w filmie Botoks.

Warnke niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym, nie mniej jednak wiadomo, że od kilku lat jest w związku z Piotrem Stramowskim, z którym w 2019 roku powitała na świecie córkę, Helenkę.

TVP skrytykowało wypowiedź Katarzyny Warnke na temat Straży Granicznej

Jak dotąd Katarzyna pokazała ją na Instagramie tylko raz, ponieważ chciała zwrócić uwagę swoich obserwatorów na problem, który pojawił się na granicy Polski z Białorusią.

Kochani! Wiem, że na moim profilu są osoby, które nie zgadzają się z moim światopoglądem. I szanuję to. I to jest dla nas szansa. Na dialog. Zapraszam Was dziś o 18 na LIVE’a. Tematem będzie granica z Białorusią. Moimi gośćmi będą @annaalboth i @wilczynski.karol – osoby, które zajmują się tematem uchodźców od dawna i będą mogły wyjaśnić sytuację. Od strony politycznej, ale też czysto ludzkiej, jeśli mogę się tak wyrazić – zaczęła wpis.

Gwiazda chętnie zabiera głos w tej sprawie. Ostatnio pojawiła się na pokazie MMC, na którym trzymała w dłoniach transparent z napisem Wpuśćcie chociaż kobiety i dzieci!. Również w rozmowie z Plejadą nie szczędziła słów krytyki pod adresem Straży Granicznej, sugerując, że jej funkcjonariuszem dopuszczają się okropnych czynów na granicy polsko-białoruskiej.

Jako mama dwuletniego dziecka współodczuwam z kobietami, które są w tym lesie. Jest dla mnie szokujące, że Europa się na to godzi, że Polska się na to godzi. […] Jak sobie siebie wyobrażę w tym lesie to trudno mi nie płakać. […] Nie mogę tego inaczej nazwać, jak ludobójstwem.

Ta wypowiedź nie umknęła uwadze Telewizji Polskiej. W środowym wydaniu Wiadomości wyemitowany został reportaż, który został zatytułowany w następujący sposób:

Pseudoelita atakuje polskich bohaterów.

Dziennikarze postanowili zapytać przechodniów o to, co sądzą na temat zachowania gwiazd. Nie obyło się bez słów krytyki i oburzenia.

Celebryci zamiast okazać wsparcie polskim służbom, negują obronę polskich granicy. Nie ma wątpliwości, że takim zachowaniem celebryci szkodzą Polsce i wspierają działania białoruskiego reżimu. […] Atakują i poniżają tych, którzy z narażeniem zdrowia i życia, bronią polskiej granicy – można było usłyszeć na antenie.

W materiale pojawił się również cytat wypowiedzi Barbary Kurdej-Szatan, który następnie został przeanalizowany przez Aleksandrę Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Ta wyjaśniła, że za to zachowanie była już gwiazda M jak miłość może zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Przestępstwa znieważenia zagrożone są grzywną, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności. Tutaj kodeks różnicuje: może to być kara pozbawienia wolności do roku lub do lat trzech – powiedziała.

Oprócz wspomnianych artystów w reportażu wymieniono również Macieja Stuhra i Maję Ostaszewską zarzucając im, że mają negatywny wpływ na wizerunek Polski. Pojawiło się również stwierdzenie, że pozostałe stacje telewizyjne przekazują nieprawdziwe informacje na temat tego, co dzieje się na granicy.


Barbara Kurdej-Szatan w

Barbara Kurdej-Szatan w "Wiadomościach" TVP

Katarzyna Warnke - pokaz MMC

Katarzyna Warnke - pokaz MMC

Katarzyna Warnke - pokaz MMC

Katarzyna Warnke - pokaz MMC

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×